Jaký materiál náušnic je pro dítě nejlepší?

Šperky

Pokud zvažujete, že svou malou princeznu ozdobíte náušnicemi, budete v první řadě stát před výběrem materiálu. Jaký je pro dítě nejlepší?

Šperky dnes zdobí nejen ženy a muže, ale i děti se samozřejmě chtějí líbit. Navíc dětské šperky jsou také srdeční záležitostí. Jsou vhodným dárkem k narození dítěte, k jeho narozeninám, jako vánoční dárek, nebo ocenění úspěchů ve škole. Pokud jste se rozhodli, že vaše dcera bude ozdobená, měla byste při výběru dětských náušniček myslet na pravidla, díky nimž vyberete bezpečné šperky.

Tip: Podívejte se na dětské zlaté náušnice mnoha tvarů, z kterých si vybere naprosto každý. Stačí jen vybrat tvar zlata a typ, který se vám líbí nejvíce.

Materiál je klíčový

S nějakou alergií se setkal každý a ani u kovů není ničím novým. Zvláště u malého dítěte je proto nutné se na výběr materiálu důkladně zaměřit. Nejspolehlivější v tomto ohledu jsou jednoznačně náušnice ze zlata. Riziko, že ouška budou s těmito náušnicemi hnisat nebo se objeví alergická reakce, je v tomto případě nejmenší. Pokud by se problém vyskytl, bude způsobený kovem, který byl do slitiny přidán, ne zlatem samotným.

Z hlediska bezpečnosti byste měli při výběru myslet i na tvar náušniček a jejich způsob zapínání. Dětské náušnice by měly mít zaoblené hrany z důvodu, aby se nezachytávaly o oblečení. V tomto ohledu je nejlepší dětská brizura, tedy zapínání na praktický háček.

Tip: Přečtěte si také článek: Jak vybrat náušnice pro dceru, v kterém naleznete další praktické tipy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.