Jaký kočárek potřebujete? Věk miminka není jediným kritériem

Nákup kočárku je patrně největší a nejdůležitější položkou při kompletování výbavy pro miminko. Je třeba mít na paměti, že kočárek bude provázet dítě nejméně v následujících dvou letech života, takže jeho výběr určitě nepodceňujte.

Základní otázka rodinného rozpočtu určitě zní: za jakou cenu kočárek pořídit? Možností je celá řada. Nejlevněji vyjdou kočárky z nejrůznějších bazárků a inzerátů. Takové kočárky ale rozhodně doporučit nelze. I když mohou na první pohled vypadat jako nové, nejrůznější skryté vady se mohou projevit až později.

Nákup kočárku z druhé ruky? Spíše ne

Mezi ty nejnebezpečnější rozhodně patří například opotřebované brzdy, které na první pohled nepoznáte. Kočárky z vietnamských tržišť také nebývají zrovna kvalitně provedené a navíc nemají certifikát bezpečnosti, takže novorozené dítě můžete snadno vystavit vlivu nejrůznějších toxických látek vypařujících se z látky nebo kostry vozítka. Nejbezpečnější je proto vsadit na značkové produkty.

koc2

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dalším velmi důležitým kritériem při výběru je hmotnost. Jestliže bydlíte v prvním patře bez výtahu nebo budete často nastupovat do MHD, zvažte, jestli nebude dobré připlatit si za moderní odlehčenou konstrukci. Podobně nároční buďte i při výběru podvozku. Při cestě po městských chodnících si snadno vystačíte s úzkými, nejlépe otočnými kolečky. V případě přírodnějšího terénu je dobré vybírat kolečka masivnější a to nejlépe v nafukovací variantě, která zároveň brání nadměrným otřesům kočárku.

Jak vybrat kočárek pro miminko?

Dobře zvažte také typ kočárku. Na trhu jich najdete hned několik: hluboký, kombinovaný a sportovní, tzv. golfky. Pro malá miminka se nejlépe hodí kočárek hluboký. V zimě ale můžete mít problém nasoukat do něj včetně miminka také teplý spací pytel a deku. U kočárků s kombinací lze tuto korbičku snadno vyndat a navíc můžete podložku nastavovat do libovolné polohy a výšky, což je výhodné ve chvíli, kdy se dítě naučí sedět a prosté ležení v kočárku ho nebaví. Golfový kočárek je skladný a využijete ho při nejrůznějších sportovních aktivitách.

Pokud máte doma staršího sourozence, neměli byste zapomínat ani na něj. Kočárky pro panenky ocení jak dívky, tak i chlapečci a navíc je díky tomu snadněji zapojíte do péče o miminko. Praktické dovednosti se jim navíc určitě budou někdy v budoucnu hodit.

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.