Bolest zad

Jaké mohou být příčiny bolestí zad

Pokud vás často trápí bolesti zad, určitě pro vás bude přínosné, když se dozvíte, jaké všelijaké příčiny mohou za tímto neduhem stát. Tyto bolesti trápí téměř všechny. Pojďte se tedy podívat na ty nejčastější důvody. Může to pomoci při léčbě! Tak pojďme na to!

Jak držíte vaše tělo?

Jedním z nejdůležitějších věcí, které ovlivňují stav vašich zad, je určitě držení celého těla. Hlavně pak tedy jeho horní části. Pokud je vaše zaměstnání obtěžkáno břemenem stání u stroje nebo manuální práce, je jasné, že musíte o vaše záda více pečovat. S největší pravděpodobností budete mít problémy s držením těla. Tělo ale může trpět i při jiných činnostech. Kulatění zad může mít za následek tlak na meziobratlovou ploténku. Poté jde o bolestivé problémy, které se nejčastěji řeší například rehabilitacemi nebo injekcemi.

Příčin je však mnohem více

Jak už podnadpis napovídá, příčin je mnoho a někdy není jednoduché najít tu pravou. Bolest zad totiž může způsobovat například i stres. Při stresu se totiž napínají především šíjové svaly. Ty pak mají za následek velkou bolest, jelikož se v této oblasti hromadí kyselina mléčná. Dále se můžeme setkat s takzvaným houserem. Ten bývá způsobován blokací meziobratlových kloubů. Ischias zase může bolest vystřelovat až do noh a za tímto zase stojí skřípnutí nervu, kvůli vyhřeznutí ploténky. Dále také může být bolest zaviněna aktuální námahou a přemožením svalů v oblasti zad.

Proč bolesti nepodceňovat

Jak již bylo zmíněno, téměř každý někdy prodělal takové bolesti. Často se tedy stává, že argumentem, že je to normální, odpálkujeme jakékoli snahy o léčbu. To je však špatně. Někdy může bolest například indikovat špatné postavení kloubních spojení v páteři. Dalším důvodem je také to, že pokud se po ni nedělání stane z vaší bolesti chronická záležitost, doba budoucího uzdravení se prodlužuje tak, jak dlouho jste tento problém neřešili.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *