Kreslení

Jaké koníčky vám zlepší zdraví?

Trávíte rádi čas na zahrádce, nebo například plete či milujete kreslení? Pokud, máte rádi alespoň jednu z těchto činností, neváhejte a nechte si na ni chvíli čas. Nejenom, že budete déle „offline“, ale zároveň tak prospějete i svému zdraví.

Vybarvěte se

Máte rádie kreslení nebo jakoukoliv jinou aktivitu spojenou s malováním, jako například práci s dřevem nebo modelování? Všechny tyto činnosti mají pozitivní dopad na vaše zdraví. Například antistresové omalovánky. Nejenom, že napomáhají zmírnit stres, ale taky dokáží probudit vaši fantazii. Omalovánky pro dospělé jsou vhodné i pro lidi, kteří neradi malují, ale mají chuť hrát si s barvami. Kreslení přispívá i ke zlepšení komunikační činnosti. Dále napomáhá k předcházení zhoršení myšlenkových schopností. V mnoha studiích byl prokázán příznivý vliv kreslení i pro lidi, kteří jsou fyzicky nebo duševně postižení.     

Práce na zahrádce

Další aktivitou je zahrádkaření. Rádi byste jej provozovali, ale nemáte pro zahrádku prostor? V této době je mnoho malých parcel k pronájmu, nebo využijte balkón. I pěstování rostlinek doma na okenním parapetu má své kouzlo. Je prokázáno, že zahradničení má mnoho pozitivních účinku na naše tělo i duši. Čím jsme starší, tím méně se máme chuť hýbat, podle vědců může pohyb nejenom na zahrádce snížit riziko srdečních příhod. Dlouhodobé sezení může být příčinou pro vznik problémů se srdcem, cukrovky a brzkou smrt.  Dále činnost na zahradě snižuje v krvi hladinu hormonů, které mají za následek pocit smutku.

Pletení

V minulosti bylo pletení velmi populární. Pletly se svetry, rukavice, čepice. Všechno, co vás napadlo. Nyní se pletení opět vrací do kurzu. Děvčata se učí plést všechny různé vzory od svých maminek a babiček, aby měli originální pletený vzor. Pletení a jiné ruční práce mají terapeutickou a léčící hodnotu pro starší ženy. Napomáhá ke zlepšení a zklidnění pleti. Dále snižuje vysoký krevní tlak. Podle odborníků háčkování upevňuje motorické funkce, při nichž se využívá, jak pohyb prsty, tak i celou rukou. Přispívá k lepší paměti a tvořivosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *