Suchý kašel

Jaká je nejúčinnější léčba na suchý dráždivý kašel léčba

Suchý dráždivý kašel je velkým nepřítelem jak nás dospělých, tak především dětí. Jeho záchvaty jsou neskutečně nepříjemné a je třeba začít je nějakým efektivním způsobem co možná nejrychleji řešit. I proto, že je provázejí další příznaky, z nichž bychom mohli jmenovat především pálení žáhy, hrudníku, anebo horečku či jiné infekcí podložené stavy. Kašel je fakticky pouze jakýmsi tělesným obranným reflexem lidského těla. My se podíváme na příčiny suchého dráždivého kašle, jeho léčbu a rozdělení.

Klasická léčba dráždivého kašle

Léčba je v podstatě hodně různorodá a často se odvíjí od příčin nemoci, jež kašel vyvolává. U infekcí jde o antibiotika. Ta postupně eliminují zánětlivá ložiska. Jinak ale může dráždivý kašel provázet i alergické reakce. Ty se často řeší kortikoidy. Jinak lze kašel také eliminovat za pomocí antitusik, z nichž se často prosazuje především kodein. Podpořit léčbu se dá také bromhexinem. Jinak může být kašel také projevem nějakého mnohem závažnějšího onemocnění, které může být i fatální. Na myslí máme rakovinu, popřípadě plicní fibrózy a jiné problémy.

Suchý dráždivý kašel dráždí hleny

Základem i suchého dráždivého kašle jsou bezesporu hleny, které se dostávají do míst, kde dokážou velmi nepříjemně potrápit. Dráždění může být velmi silné. Často dochází k tomu, že se hleny usazují přímo v krku a pak způsobují zmiňované obtíže. Eliminace tohoto stavu není jednoduchá. Optimální je, když najdete odborníka z oboru buď holistické, anebo psychosomatické medicíny.

Dlouhodobý dráždivý kašel

U dlouhého dráždivého kašle je zapotřebí zcela eliminovat riziko případného bronchiálního astmatu. Toto riziko ale vyloučí pouze odborník, a tak se vyplatí navštívit buď alergologa, anebo pneumologa. Jestliže o tomto nebezpečí nevíte a stále podáváte pouze kapky na tlumení kašle, s největší pravděpodobností vaše léčba k ničemu nepovede.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *