Balanční podložka

Cviky na balanční podložce

Balanční podložka se stala postupem času poměrně velkým hitem. Spousta lidí ale vůbec neví, jak cvičit na balanční podložce, což je poměrně nepříjemné. Není tak od věci něco málo o cvicích vědět, jelikož jenom tak si můžete velmi efektivně vytvarovat postavu dle vašich potřeb. Při cvičení jde v podstatě pouze o udržení rovnováhy. Přitom musíte vydat značné množství energie, což je samozřejmě žádoucí. My se podíváme na základní možnosti, jež se u cviků na balanční podložce nabízejí. O tom, že je jich poměrně hodně, se společně přesvědčíme.

Zpevněte si svalový korzet

Svalový korzet je možné zpevňovat za pomocí tradičních velmi jednoduchých poloh na balanční podložce. Klasiku představuje zejména vzpřímené postavení páteře. Hlavu při tom musíte mít vytaženou nahoru. Naopak břicho je nutné vtáhnout zcela dovnitř. Kolena při tomto cviku musí být jemně pokrčená, abyste bez problémů ustáli změny při rychlém pohybu na balanční podložce. Sami zjistíte, že nafouknutá balanční podložka bude i u vás představovat poměrně velkou překážku při cvičení, což je pochopitelně dobře, jelikož jen tak jsou cviky efektivní. Vhodná je i balanční podložka na sezení.

Je libo obtížnějších cviků?

Rozhodně není od věci popřemýšlet i o složitějších cvicích, které se hodí právě na balanční povrch podložky. Jsou sice nepoměrně namáhavější, nicméně přinášejí také větší užitek. O jaká cvičení na balanční podložce se tedy vlastně jedná? Začít bychom mohli třeba izometrickým mostem. Jinak jsou standardními cviky také dřepy. Ty budou již po prvním zjištění mnohem složitější než na rovném nijak se nekymácejícím povrchu.

A co dál?

Z dalších hojně cvičených pohybových aktivit jmenujme ještě mimo jiné také výpady, zkracovačky a v neposlední řadě i kliky. Jinak není problém najít si přímo na internetu další situace a cviky, jež se na balanční podložku budou dokonale hodit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *