stehna

Jak zhubnout stehna

Ukládání tuku se u jednotlivých lidí liší. Některým se tukové zásoby ukládají na břiše, jiným na rukou a nejčastěji ženám na zadku a stehnech. Pokud hledáte návod, jak efektivně zhubnout stehna, náš příspěvek je právě tím pravým pro vás.

Jak zhubnout stehna

Zhubnout jen stehna, to nepůjde. Přestože se zaměříte pouze na tyto partie, budete hubnout na celém těle. S hubnutím jde ruku v ruce také změna jídelníčku, protože bez něj by hubnutí nemělo smysl. Ten bude obsahovat potraviny s vysokým obsahem bílkovin, celozrnné pečivo, čerstvé ovoce a zeleninu. Vyřadit budete muset sladkosti a cukr. Omezit byste měli i výrobky z bílé mouky. Zaměřte se také na dodržování pitného režimu, především čisté vody. V žádném případě nepijte slazené nápoje a alkohol.

Cviky na stehna

Úspěšně zhubnout na stehnech můžete pomocí cvičení. První, co byste měli udělat, je pořídit si švihadlo. Díky skákání přes švihadlo zapojíte efektivně všechny svalové partie v oblasti stehen. Nejprve se skákáním zahřejte, střídejte pravou a levou nohu. Při skákání mějte pokrčená kolena, abyste příliš tvrdě nedošlapovali na zem, a mějte také rovná záda. Jakmile jste zahřátí, zvyšte rychlost a frekvenci skoků. Můžete také skákat snožmo, nebo jen po levé či pravé noze. Skákat přes švihadlo byste měli ale alespoň 20 minut. Cvičit je nutné v aerobním pásmu, kde budete udržovat vyšší tepovou frekvenci. Tato aerobní aktivita je účinná pro spalování tuků.

Další cviky na stehna

Zhubnout stehna můžete také jízdou na rotopedu, plaváním nebo běháním. Úspěch a efektivita cvičení spočívá v pravidelnosti. Cvičit byste měli alespoň 4 x za týden 20 až 30 minut. Dalšími efektivními cviky na zadek a stehna jsou dřepy a výpady. Ty cvičte v 5 až 6 sériích alespoň po 10 opakováních. Pokud vám to kondice dovolí, klidně cvičte 20 až 30 dřepů či výpadů v jedné sérii. Aby bylo cvičení účinné, je nutné cviky provádět správně. Mezi cviky na vnitřní stranu stehen patří hluboké dřepy, při kterých máte nohy u sebe a špičky vytočené od sebe, stlačování kolen k sobě, mezi kterými bude mít měkčí míč, nebo také kmitání spodní nohy vleže na boku, přičemž vrchní nohu položíte do pravého úhlu. Před a po cvičení se nezapomeňte protáhnout. Pokud se vám nechce cvičit, jedinou možnou variantou, jak zhubnout tyto partie, je liposukce stehen.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *