lněné semínko

Jak lze konzumovat lněné semínko

Makrobiotici tvrdí, že vzhledem k tomu, že se semínka nacházejí na počátku životního cyklu, mají v sobě novou energii. Semínka jsou zdravá a chutná. Nejenže podporují správné zažívání a čistí ledviny, střeva a játra, ale také příznivě působí na pohybový a kardiovaskulární systém. A právě díky širokému spektru svých léčebných účinků je vhodné je konzumovat. Jakým způsobem, to si můžete přečíst v našem článku.

Lněné semínko

Lněné semínko je plodem lnu setého. Obsahuje řadu biologicky aktivních látek, především nenasycené mastné kyseliny, dále lecitin, lignan, inulin, niacin, fytoestrogeny a v neposlední řadě také vitamíny, minerály a enzymy. Lněné semínko a jeho účinky na lidské zdraví jsou velmi pozitivní. Semínka, nejen ta lněná, patří k opravdovým výživovým pokladům. Konzumují se nejlépe v syrovém stavu, protože tak jsou nutričně nejhodnotnější.

Lněné semínko – léčebné účinky

Lněné semínko je vhodné pro vás, kteří trpíte žaludečními problémy, protože vytváří jakýsi „sliz“, který v žaludku a střevech chrání stěny orgánů a urychluje následnou regeneraci. Lněné semínko je výborné také proti zácpě. Je účinné jako prevence proti virovým onemocněním, snižuje vysoký krevní tlak a cholesterol. Výzkumy dokázaly, že působí jako prevence proti rakovině. Při kožních obtížích jej můžete využít jak vnitřně, tak jej lze přikládat nabobtnané přímo na ránu. Ženám se doporučuje při nepravidelné menstruaci, při premenstruačních potížích, nebo i v přechodu. Lněné semínko v těhotenství, tedy jeho konzumace před porodem, usnadňuje porod a pomáhá nastartovat správnou tvorbu mléka.

Lněné semínko – jak ho konzumovat

Lněné semínko se velmi často užívá v pekárenství. Nicméně je důležité vědět, že celá semínka jsou pro lidský organismus nestravitelná, je tedy nutné je rozkousat. Doporučená denní dávka pro dospělého jsou 2 polévkové lžíce. Semínka se mohou konzumovat také nadrcená. Pomlet je můžete v mlýnku, nicméně kontakt s kovem však obsaženým cenným látkám škodí. Vhodnější způsob pro drcení je miska na koření. Nadrcená lněná semínka můžete tedy konzumovat buď přímo, nebo je přidat do řady pokrmů, jako jsou pomazánky, tvaroh, jogurty či různé kaše.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

  1. waketai Odpovědět

    Lněné semínko ,sezamové , med, přírodní želatina ,boswellie,rozinky jsou vynikajícím lékem na potíže s klouby. Velmi chutné. Vše smíchej ve stejném pměru a užívej 1 lžíci denně na lano.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *