Jak vyzrát na jarní únavu

Jarní únava

Bojujeme s ní od února do dubna

Když se na jaře probírá příroda k životu, také bychom si přáli sršet energií a užívat si konečně toho, že sluníčko zapadá o něco později a den je tak o pár hodin delší. Místo toho se ale nemůžeme ráno dostat z postele, celý den jsme malátní a večer bychom šli nejraději spát se slepicemi. Tělu po zimě chybí vitamíny, pohyb, sluníčko a kvalitní odpočinek.

Pomůžou vitamíny a léčivá síla bylinek

Je důležité dodržovat pitný režim, zásobit naše tělo tekutinami. Kromě vody si dopřejte čerstvé ovocné šťávy, které vám dodají vitamíny. Vyzkoušejte také bylinkové čaje, například z listů pampelišky a kopřivy. Kromě pitného režimu si pohlídejte stravování. Jezte pravidelně, vyváženě, konzumujte dostatek ovoce a zeleniny. Vynechejte těžká smažená jídla a zkuste nové potraviny, kterými si stravování zpestříte. Jako náhradu vyvážené stravy, která vám poskytne vše, co vaše tělo potřebuje, můžete využít Shakefood, který si můžete připravit kdykoliv a kdekoliv.

Naše tělo ocení pobyt na čerstvém vzduchu a sport

Pokud se začneme hýbat, energie se nám do těla postupně vrátí, probereme tak naše tělo zpátky k životu a vyplaví se endorfiny. Když bude hezký slunečný den, využijte jej k výletu či procházce. Čerstvý vzduch napomůže okysličit naše tělo, sluníčko nás hezky prohřeje a dodá vitamín D, kterého máme po zimě nedostatek. Pobyt venku nám také pomůže se otužit a posílit tak naši imunitu. Sluníčko a pohyb navíc přispějí k lepší náladě.

Jarní únavaZdroj obrázku: Pixabay.com

Nezapomínejme na odpočinek

Dbejme na to, abychom se nepřepínali a měli dostatek kvalitního spánku. Odborníci radí, že bychom měli spát alespoň sedm hodin denně. Když cítíme i během dne, že bychom si potřebovali odpočinout, tak pokud to jen trochu jde, měli bychom to udělat. Způsobů je mnoho, prospěje nám masáž, vířivka, vana plná pěny či četba zajímavé knížky. Můžete vyzkoušet také dechová cvičení či meditaci. Když si odpočinek dopřejeme, získáme tím energii a veškeré povinnosti budeme poté zvládat s větší lehkostí.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.