Jak vybrat ty nejlepší lázně právě pro vás?

Lázně

Do lázní už dávno nejezdí jen nemocní a lidé po operacích. Je cílovou destinací i těch, kteří si chtějí oddechnout. Revitalizovat tělo i ducha. Odbourat stres a posílit imunitu. A u té to většinou vždycky začíná. A mnohdy i končí.

Přírodní léčivé zdroje, vodní masážní procedury, koupele, inhalace, rehabilitační techniky, plynné injekce, uhličité koupele. Ale také wellness procedury, masáže či parafínové zábaly. To je jen malá ochutnávka procedur, které vám utuží zdraví. Tělo i ducha.

Lázeňské pobyty pro všechny

Lázeňských domů je po Čechách rozseta spousta. Většinu z nich sdružuje například server Spa.cz momentálně sdružující 3225 lázeňských pobytů. A vybrat ty pravé lázně po všechny stránkách vyhovující našim potřebám, nemusí být zrovna snadné. Zkrátka si musíme odpovědět na otázku, kam vlastně vyrazit.

Vybíráme lázně

Trápí-li vás chronické zdravotní potíže doručí vám konkrétní lázně váš ošetřující lékař. V některých případech vám lázeňský pobyt dokonce uhradí zdravotní pojišťovna. V tomto případě budete lázně volit tzv. podle zdravotní indikace.

Lázně podle indikace

Specialisty na srdeční a cévní choroby například nabízejí Františkovy Lázně. Dýchací cesty vám vyléčí v lázních Karlova Studánka. Na nemoci pohybového ústrojí se specializují lázně Libverda a trápí-li vás nějaké onemocnění trávicích traktu, vaší cílovou destinací by měly být lázně Karlovy Vary.

LázněFoto: Pixabay

Blahodárné masáže

A pak tu jsou ti ostatní, kteří zkrátka do lázní jedou primárně za odpočinkem. A ten se jim dostane při celé řadě procedur. Největší oblibě se těší různé masáže – klasická, relaxační, medová, čokoládová, aromaterapeutická. To, jak na vás masáž bude působit, záleží na umu maséra či masérky stejně jako na ingrediencích, které jsou při ní používány.

Neodolatelné vodní hrátky

Velmi oblíbené jsou i veškeré vodní hrátky, tedy koupele a lázně. Velmi relaxační ale je i obyčejné plavání v bazénu. A pak existuje celá řada procedur zaměřená na konkrétní problém. K hladkým rukám a pevným nehtům vám pomůže parafínový zábal rukou. Cévní oběh pozitivně ovlivňuje uhličitá koupel. A výživu tkání zlepšují plynné injekce.

Tak už víte, kam se vydat? Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.