porod

Jak urychlit porod

Chcete urychlit porod? V našem příspěvku si můžete přečíst známé i méně známé „babské rady“, které můžete sama vyzkoušet. Některé jsou účinné, jiné méně. O tom, jak urychlit nástup porodu, si můžete přečíst v mnoha diskuzích na internetu. Třeba vám nějaká „zaručená rada“ urychlí porod.

Odvar z maliníku a lněné semínko

Pro urychlení porodu pijte odvar z maliníkového listí, který si připravíte tak, že spaříte 1 polévkovou lžíci suchého listí z maliníku čtvrtlitrem vroucí vody. Odvar přikryjete a necháte 15 minut vylouhovat. Odvar můžete pít 2 x až 3 x denně. Odvar způsobuje silné kontrakce, takže se doporučuje pít až od 36. týdně těhotenství. Raději se o pití odvaru poraďte s gynekologem, protože někdy je konzumace nevhodná, zvláště v případech, kdy gynekolog zjistí nález na děložním hrdle. Konzumace lněného semínka není nijak nebezpečná. Konzumovat jej můžete od 34. týdne těhotenství. Změkčuje stolici a tím uvolňuje porodní cesty a zvláčňuje hladké svalstvo. Napomáhá lepšímu otevírání děložního hrdla při porodu.

Fyzická zátěž

Urychlení porodu může napomoci fyzická zátěž. Choďte na dlouhé procházky, místo použití výtahu jděte raději pěšky, umývejte podlahy. Takové fyzické aktivity se pro urychlení porodu doporučují až po 36. týdnu gravidity. Pozor si dejte pouze na fyzické aktivity, při kterých zvedáte ruce, například mytí oken či věšení záclon, protože ty by vám mohly způsobit pupečníkovou komplikaci. Účinnou metodou vyvolání porodu je pohlavní styk. Mužské sperma změkčí a uvolní děložní hrdlo a tím usnadní otvírání. Také ženský orgasmus může přispět k uspíšení porodu.

Horká koupel

Porod můžete urychlit také horkou koupelí. Teplá voda uvolňuje podbřišek, což může vést k vyvolání kontrakcí. Horká koupel je oblíbená zejména při první době porodní, kterou tímto můžete zkrátit a ulevit si. Nepříliš známou je parní lázeň, která se připravuje ze senných květů, které přelijete horkou vodou v hrnci. Do něho si pak sednete a počkáte tak dlouho, až se z hrnce přestane kouřit. Lázeň se používá od 38. týdne gravidity a účinná je i na počátku porodu. Ověřenou metodou, jak urychlit termín porodu, je masírování bradavek od 39. týdne, které může nastartovat kontrakce v důsledku vyplavování oxytocinu. Masáž hráze, kterou můžete provádět od 34. až 36. týdne, sice porod nevyvolá, ale urychlí ho. Ulehčí průchod hlavičky dítěte a sníží riziko natržení nebo nástřihu hráze.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *