Jak rychle zhubnout 10 kg

Chystáte se na nějakou významnou událost či příležitost a potřebujete zhubnout alespoň 10 kg, ale už vám nezbývá mnoho času? Nezoufejte! Za dva týdny můžete zhubnout až 10 kg, ale není to nic jednoduchého a nečekejte dlouhodobý efekt. Musíte být pevně odhodláni a do hubnutí investovat dostatečné množství energie. Rychlý úbytek váhy však není pro každého. Někomu může způsobit zdravotní komplikace, proto se nejprve poraďte se svým lékařem, zda je pro vás tato redukční dieta vůbec vhodná.

Jak rychle zhubnout

Aby se vám podařilo rychle zhubnout, musíte být motivováni, a to bezesporu jste, když jste se do tak nelehkého úkolu, jako je snížení váhy za tak krátkou dobu, pustili. Prvním krokem je radikální změna jídelníčku. Jeho základ bude tvořit zelenina, ovoce a potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Přísun bílkovin, který je důležitý, si zajistěte konzumací libového bílého masa. Omezte máslo, sýry, bílé pečivo a hlavně smažená jídla a cukr. Jezte pravidelně šest malých jídel. Malá jídla, která se konzumují v pravidelných časových intervalech, pomáhají udržovat optimální metabolickou aktivitu efektivní pro odbourávání kalorií. Snažte se vypít mnoho čisté vody, alespoň 6 až 8 skleniček v průběhu celého dne.

Cvičení a doplňková strava

Rychle zhubnout se vám nepovede bez intenzivního cvičení. Cvičit byste měli šest dní v týdnu alespoň dvě hodiny. Ke zhubnutí vám pomůže aerobní cvičení, což je běh, spinning, jízda na kole a další aerobní aktivity. Tak rychle zhubnete i břicho a stehna, samozřejmě s posilováním těchto partií. Důležité je, abyste si hlídali svoji tepovou frekvenci. Tepová frekvence by neměla překročit 65 – 70% tepového maxima.  Zvolte si také vhodné potravinové doplňky, které usnadní spalování tuků. Kupte si takové, které obsahují konjugovanou kyselinu linolovou – CLA, a B komplex.

Jak rychle zhubnout za týden

Přemýšlíte, jak rychle zhubnout 5 kg za týden? Je to velmi náročné, ale jde to. Musíte opět radikálně změnit jídelníček a dodržovat pravidelný pitný režim. Cvičení nemá v tomto případě žádný efekt, protože doba, za kterou se chystáte zhubnout, je velmi krátká. Pokud dodržíte následující rady, mělo by se vám podařit zhubnout. Snídejte pouze dvě vejce, vařená, sázená, míchaná, ale bez soli, koření a s minimálním množstvím tuku. Obědvejte krutí nebo libové hovězí maso se zeleninovou oblohou. Večeřte pečené nebo dušené kuře, rybu či krevety, opět se zeleninovou přílohou. Jezte nejpozději 2 hodiny před tím, než jdete spát. Jezte jen to, co je zde uvedeno. Dietu ovšem nedržte déle jak dva týdny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.