Migréna

Jak si rychle pomoci od migrény

Bolesti hlavy zná asi každý. Mohou přijít při špatném počasí, při přepracování. Někdy nemusí být příčina ani zřejmá. Ten, kdo trpí migrénami, je zná dvojnásob. Jde o velmi nepříjemné pulzující bolesti v oblasti hlavy, které nám znemožňují normální fungování. Existuje však pár rad, jak si od bolestí hlavy pomoci sami.

Všemocné bylinky

Dobrým tipem při řešení problémů s migrénami a bolestmi hlavy mohou být bylinky. Existuje několik druhů rostlin, jejichž čajový odvar nám může pomoci. Jde například o mateřídoušku či heřmánek. Čaje vás zklidní a bolesti mohou být menší či se dokonce ztratí. Samozřejmě, že ne všechny případy jsou takto růžové, ale na mírné bolesti a obtíže bylinky pomáhají.

Krouživé masáže

Pokud však bylinky moc nezabírají a bolesti jsou stále nesnesitelné, je tu tip, který nezabere ani čtvrt hodiny a vystačíme si sami. Zvládne to každý. Jde o krouživé masáže. V mnohých případech pomáhá, když položíme dva prsty na naše spánky a krouživými jemnými pohyby je masírujeme. Bolest hlavy by měla zmizet, a pokud někdy budete jen cítit, že by se mohla bolest objevit, stačí opakovat. Dalším tipem léčby migrény může být stlačování bolestivých míst na hlavě. Většinou jde o vystouplé žíly, které pulzují, a tlak způsobuje bolest. Pokud se ptáte co na migrénu. Stačí tyto body stlačit popřípadě opět kroužit.

Když vše selže

Může se však stát, že ani bylinky ani masáže nic nezmůžou. V takových případech můžete zkusit aplikaci léků, které vám pomáhají. Pokud na vás mají některé tablety pozitivní vliv a jsou dobrým prostředkem léčby migrény, proč je nevyužít. Také je dobré zalézt někam do soukromí (nejlépe postel) a nasadit si například špunty do uší. Pravidelným dýcháním pak přečkat nejnáročnější záchvaty migrény.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *