Jak se zbavit roztočů a nečistot: Zkuste robotický vysavač s umělou inteligencí

Robotický vysavač

Krásný a čistý interiér je snem mnoha hospodyněk. Ostatně není se čemu divit, nikdo by nechtěl zvát návštěvy do neuklizeného a prachem zaneseného prostředí. Skutečnost je taková, že člověk nechce do úklidu vkládat spousty úsilí, a především tolik ceněného času. I proto není od věci vsadit na stroje, jež dokážou uklízet samy. Naším tipem jsou především robotické vysavače. Ty moderní už dokážou interiér zbavit i těch nejmenších prachových zrnek. Co by takový vysavač měl mít? Především umělou inteligenci.

Ukáže vám, kde už byl

Vynikající je u těchto moderních robotických vysavačů především fakt, že dokážou mapovat místnosti v průběhu vysávání. Tím pádem se vám přímo v mobilní aplikaci zobrazí, kde aktuálně vysavač je a kolik práce už má za sebou. Mnohé modely umí zaznamenat úklid i v několika patrech objektů. Není pro ně tudíž problém i nemovitost stavěná na patro.

Robotický vysavačFoto: Radek Štěpán

Nabije se v půli práce

I to se může stát. Vždyť výdrž okolo 200 hodin není pochopitelně nekonečná. Mnohé modely, jako například Lauben LaserVac 52BBLauben LaserVac 52BB, který jsme měli k dispozici, nebo ETA Master 5229 90000 se dokážou nabít klidně i v polovině úklidu. Prostě si najdou dokovací stanici a načerpají potřebnou energii na další uklízení interiéru.

Úklid si naplánujete do posledního detailu

Jednoznačně. Díky aplikacím, které jsou v češtině, to není nejmenší problém. Jednoduše si nastavíte neviditelné bariéry a také konkrétní místnosti, jež mají být uklizeny. Pro většinu modelů žádný problém. Třeba zmiňovaný námi používaný Lauben LaserVac 52BB to zvládl bez potíží a aplikace byla maximálně intuitivní.

Robotický vysavačFoto: Radek Štěpán

Podlahu umyje také

Velkou předností moderních robotických vysavačů je i jejich schopnost mopování. Bez problémů alternují klasické mopy na podlahu a ta bude čistá i bez jakéhokoli využití vaší vlastní síly.

Bude s vámi mluvit

Další pozoruhodný bonus moderních robotických vysavačů. prostě mluví. Většinou anglicky, nicméně i tak jim jde bez problémů rozumět. Ovládat je lze mimo jiné také klasickým dálkovým ovladačem, nejenom pomocí aplikace.

Zdroje info: lauben.cz, b2b.elem6.com

Náhledové foto: Radek Štěpán

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.