celulitida

Jak se zbavit celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůže trápí nejen ženy s nadváhou, ale také štíhlé ženy, nebo dokonce i modelky. Přečtěte si pár postřehů, jak se zbavit celulitidy, nebo alespoň její projevy částečně zmírnit.

Celulitida

Hlavním důvodem, proč se objevuje celulitida, je bezesporu nadváha, špatná činnost lymfatického systému a zadržování vody v těle. Tuková celulitida vzniká při nadváze, kdy dochází ke zhoršení prokrvení kůže. V tomto případě je nutné zaměřit se na změnu jídelníčku. Konzumujte čerstvé potraviny. Vyhněte se tukům a cukrům. Ideální je konzumovat ananas, jelikož obsahuje bromelin, což je enzym, který odbourává bílkoviny a urychluje spalování tuků. Výborné je sushi, které obsahuje řasy. Ty pomáhají buňkám při odbourávání tuků, a navíc mají i čisticí schopnost. Banány jsou výborné pro obsah draslíku a křemíku. Draslík vyplavuje vodu, křemík zpevňuje pojivové tkáně. Masírujte kůži, protože tím zlepšíte její prokrvení. Použijte masážní rukavice a krémy proti celulitidě, které obsahují speciální látky jako je kofein či zelený čaj.

Celulitida – jak na ni

K odstranění celulitidy vám pomohou i přístroje na hubnutí, které žehlí povrch pleti. Pracují na principu vysílání různých signálů do podkoží, tím stimulují tvorbu kolagenu, což má za následek ničení tukových buněk, i těch, které jsou dlouhodobě ukládány. Využít můžete rázovou vlnu, kdy se vytváří nová kolagenová vlákna a zpevňují se ochablá místa za pomoci akustických vln, které vstupují do těla. Ošetření přístrojem Lipomassage LPG je další z možností odstranění celulitidy. Ošetření je bezbolestné ve speciálním obleku. Liposukce v kombinaci s radiofrekvenční energií je založena na odsátí tuku kanylami, kdy se zároveň kůže rozžehluje a způsobuje vypnutí. Ošetření přístrojem na bázi ultrazvuku příliš nezpevňuje kůži a svaly. Je dobré ho kombinovat s laserovým ošetřením. Pracuje na takovém principu, že dochází k narušení tukových buněk. Rozpuštěný tuk se odvádí ultrazvukovou drenáží. Příliš nezpevňuje svaly a kůži, proto je dobré kombinovat ho s laserovým ošetřením.

Vodová celulitida

Vodovou celulitidou mohou trpět i velmi štíhlé dívky. Příčinou zadržování vody v těle mohou být hormonální výkyvy a užívání hormonální antikoncepce. Lymfa není dobře průchodná a vznikají otoky. Jestliže máte tento druh celulitidy, neužívejte hormonální antikoncepci, zaměřte se na dostatek pohybu, pomůže vám také saunování či ruční lymfomasáž. Vhodné jsou také zábaly z rašeliny, mořských řas, skořice, břečťanu či bahna z Mrtvého moře. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *