Blechy

Jak se zbavit blech

Blechy jsou miniaturní tvorové, které nesnáší nejen zvířata, ale především lidé. Rčení o blechách zvířecích a psích je sice úsměvné, nicméně v momentu, když už se dostanou až k člověku, může být celá situace značně nepříjemná. I proto se podíváme nejen na to, jak vypadá kousnutí od blechy, ale i na některé další aspekty, které s blechami jakkoli souvisejí. Možná i díky tomuto informací blechy poznáte, odhalíte a zlikvidujete.

Víte, jak poznat blechy

Jako první je zapotřebí preventivně prohledat vašeho psa. Pokud se začne drbat, měli byste stoprocentně zpozornět. Pes bývá díky blechám značně neklidný a dokáže si i vykusovat kousky srsti, které jsou nejvíc těmito parazity napadeny. U některých psů poznáte blechy již na první pohled. Nápadné jsou mimo jiné také černé kuličky, jež po sobě blechy zanechávají. Jedná se o jejich trus a také zvratky.

Prevence je nezbytná

Jestli si myslíte, že proti blechám existuje stoprocentní prevence, tak se mýlíte. Klasikou alternativu představuje pravidelné používání antiparazitik na svého domácího mazlíčka. Toho také nemusíte vůbec pouštět do domácnosti. Výborné jsou nejrůznější pipety s jednoduchou aplikací. Obsah sáčku se jednoduše vymáčkne do srsti a vše bude účinkovat od 1 do 3 měsíců.

Likvidace blech v bytě

Pokud se dostanou blechy do interiéru, máte problém. Likvidace blech uvnitř je totiž docela složitá. V první řadě důkladně vydesinfikujte všechno, co se týká vašeho pejska. Nejčastěji se blechy usídlí v kobercích. Ty je zapotřebí každý den luxovat. Zlikvidujete tím vajíčka, z nichž se mohou vylíhnout nové. Nezapomínejte ani na vytírání podlahových ploch. Z přípravků se často používá Biokill. Zvíře ale do místnosti nesmí 24 hodin. Jinak se vyplatí i profesionální deratizér, který by si měl bez potíží poradit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *