Jak se zbavit akné na obličeji v dospělosti: Vsaďte na tyto triky

Problémy s pletí trápí snad každou ženu, která dbá na svůj krásný zevnějšek. Pokud i vás trápí akné nebo nepříjemné pupínky na obličeji, pak se vám určitě budou hodit následující rady, které váš problém už navždy vyřeší.

Akné je způsobeno především hormonální poruchou

Akné, pupínky a nerovná či nezdravá pleť má u žen většinou jeden hlavní důvod. Je jím hormonální hladina v těle. Právě hormony mohou za časté problémy s pletí v dospívání, ale také v dospělosti. Jestliže jste nedávno vysadili hormonální antikoncepci, je velmi pravděpodobné, že se vaše hladina hormonů v těle teprve srovnává a navenek může způsobit velké problémy s pletí.

Nicméně hormonální nerovnováha není problémem pouze v dospívání. U žen může docházet k hormonálním změnám v průběhu menstruačního cyklu, těhotenství, perimenopauzy nebo při užívání a vysazování hormonální antikoncepce. Vysazení hormonální antikoncepce může narušit rovnováhu hormonů v těle a může trvat nějaký čas, než se tělo přizpůsobí a obnoví normální hladiny hormonů. Během této doby se některé ženy mohou potýkat s problémy s pletí, které mohou zahrnovat akné a pupínky.

Mezi nejdůležitější body, které vám pomohou ke krásné a zdraví pleti bez pupínků, patří:

  1. důkladná hygiena
  2. pravidelná péče o pleť
  3. aplikace teplých obkladů

Pečlivá hygiena je základní prevencí před akné

Akné nemusí být způsobeno jen hormonální nerovnováhou v těle. Pupínky se mohou objevit také díky špatné hygieně nebo častému znečištění pleti. Proto dermatologové výrazně doporučují nesahat si na pleť přes den, kdy máte na rukou nejrůznější bakterie či nečistotu. Jednoduše se totiž dostanou do pórů pokožky a vytvoří za pár dní pupínek nebo rozšířené akné.

Akné

Foto: Pixabay

Jestliže používáte pro čištění pleti domácí prostředky, pak je dobré se jim vyhnout v případě, že už na vaší pleti nějaké pupínky máte. Velmi oblíbená zubní pasta či citronová šťáva sice pomáhají odstranit bakteriální složky na obličeji a umí skvěle vyčistit pleť, k odstranění akné vám však nepomohou, naopak pleť ještě více podráždí.

Vsaďte na teplé obklady

Aplikujte teplý obklad nebo napářku. V případě akné nebo zanesených nečistot je totiž třeba ze všeho nejdříve roztáhnout póry pleti na maximum. V takové chvíli se mastnoty, nečistoty i původ pupínku uvolní a mnohem snáz je z kůže odstraníte.

Pokud se snažíte přes den svůj nedostatek na obličeji zakrýt make-upem, pak ho večer nezapomeňte důkladně odstranit. Během spánku se totiž vaše pleť dokáže krásně regenerovat jen tehdy, když má nedostatek přísunu vzduchu. Po čištění pleti můžete na postižené místo také nanést speciální přípravek pro akné, který přes noc pomůže s regenerací pleti.

Jak se zbavit akné na obličeji v dospělosti, Jak se zbavit akné, akné na obličeji v dospělosti, akné na obličeji, akné v dospělosti, akné

Zdroj: https://www.goodie.cz/a/hormonalni-akne-problem-ktery-ma-reseni, https://www.laroche-posay.cz/article/hormonalni-akne, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2585707/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.