Kadeřnictví

Jak se starat o své vlasy? Mužské i ženské vlasy mají svá specifika

Péče o vlasy je nesmírně důležitá. Jsou nedálnou součástí vzhledu každého z nás. Pokud chcete na první pohled zapůsobit, rozhodně musíte mít vlasy v pořádku. Starání se o ně není vůbec jednoduché. Jestliže se snažíte všechno řešit doma sami, mnohdy se setkáte s tím, že se konečky vlasů začnou třepit a jejich kondice je velmi špatná. My se v následujících řádcích zaměříme jak na péči o vlasy u mužů, tak u žen.

Pánové vyžadují komplexní péči včetně holení

V první řadě je třeba předznamenat, že u vlasů pánové řeší především přítomnost lysých míst a jejich zakrytí. Pokud muži vlasy mají, tradičně je trápí nepříjemné lupy. Vězte, že za celkový stav vlasů může z drtivé většiny genetická výbava. Samozřejmě ale svůj podíl nese i aktuální životní styl konkrétního muže. Pánské vlasy vyžadují mytí speciálními šampony, jež jsou určeny na ten či onen druh vlasového porostu. Jednat se může o mastné, přecitlivělé anebo vlasy s lupy. Samozřejmě nelze zapomenout ani na vousy. Optimální je obrátit se na profesionály. Naším tipem je Barber Shop v Praze. Právě tady se pánové budou cítit jako v bavlnce. Získají profesionální péči a mohou si dát třeba oblíbený drink či pivo.

Krásné vlasy u ženy? Čeká vás spousta úkonů

U žen je situace poněkud složitější. Vše je dáno tím, že dámské vlasy jsou delší, zpravidla také hustší a lesklejší. Každá žena by měla mít doma komplexní sadu přípravků určených na vlasy. Jednat by se mělo o krémy, šampóny, kondicionéry a mnohé jiné přípravky. Mnohé ženy se také samozřejmě neobejdou bez barvení vlasů. Nejen v tomto případě je vhodnější navštívit profesionální kadeřnictví, kde se o vaše vlasy a pokožku hlavy postarají od A až po Z. Dopřát si dokonce lze i specifickou masáž pokožky hlavy. My doporučujeme společnost Hair Fashion Point.

Zdroj náhledového obrázku: hfpoint.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *