Kondice

Jak se dostat do kondice ve 4 krocích

Vynikající fyzická kondice je snem každého z nás. Většina lidí se ale do této kondice sice na jednu stranu chce dostat, ale na stranu druhou pro to ni neudělají. Fyzičku ještě nikdo nikdy nenabral bez práce, tedy bez pohybu. Podívejme se tedy, jak je možné dostat se k vynikající fyzické kondici ve 4 základních krocích. Bez práce to pochopitelně také nebude, ale získáte alespoň malý návod, který si můžete pochopitelně přizpůsobit sami sobě a následně si cestu poněkud usnadnit.

Správná rozcvička kloubního aparátu

V první řadě je třeba rozcvičit klouby. V našem organismu se nacházejí dva základní typy kloubů. Ten první se jmenuje mobilní a druhý stabilní. V prvním případě jde o klouby, které se nacházejí v oblastech kotníků nebo například kyčlí a dalších oblastech těla. Jako příklad stabilních uveďme kolena či bedra. Jestliže zatuhne mobilní kloub, je problém. I proto se vyplatí zbavit zatížení stabilní klouby tak, že se pokusíte rozhýbat ty mobilní. Bedrům ulevíte, když se pokusíte uvolnit kyčelní klouby.

Srovnejte si záda uvolněním kyčlí

Důležité je srovnání zad díky tomu, že rozcvičíte postupně kyčle. Díky zatuhlé oblasti kyčlí má většina lidí ochablé svalstvo na břiše, v oblasti hýždí a také v neposlední řadě dochází ke zkrácení prsních svalů. Nepříjemnost představují i ochablé svaly v mezilopatkové oblasti. Uvolněte kyčle pohoupáním se, prokroužením do různých stran. Procvičte hýžďové svaly. Není nutné používat speciální cviky. Stačí vestoje přibližovat půlky k sobě.

Vhodné dýchání a tepová frekvence

Důležité je správně dýchat. Mnozí z nás to bohužel neumí. Nesmíte dýchat pouze do hrudníku, ale je třeba dech prodloužit i do břicha. Lehněte si a položte ruku na břicho. Následně se nadechněte a uvidíte, zdali se skutečně do břicha dostává potřebný vzduch. Určitě si při různých činnostech také hlídejte tepovou frekvenci. Nemusíte kupovat drahé sporttestery. Pokud jste schopni aktivně komunikovat při pohybu, jste pořad v té správné frekvenci.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *