Jak pít alkohol celou noc… a přitom se opít co nejméně!

Víno

Alkohol patří ke společensky uznávaným drogám. Představte si oslavu, na které se nepodává alkohol – pravděpodobně jste takovou ještě nezažili, viďte? Někteří lidé, ač nejsou alkoholici, mají ale s alkoholem ten problém, že neumí odhadnout svou míru. A přeženou to. Opijí se a doma pak stráví spoustu času na toaletě nebo usnou přímo na oslavě. Jak pít alkohol celou noc a neopít se?

Zvýšená tolerance alkoholu

Ne, rozhodně nechceme nabádat k pravidelnému užívání alkoholu. Pravdou ale je, že lidé, kteří jsou zvyklí si dát denně určité množství alkoholu, budou potřebovat vyšší množství, aby se opili. Typickým příkladem mohou být alkoholici, kteří zvládnou na posezení vypít i láhev vodky. Naštěstí existuje lepší rada, jak pít a neopít se.

Alkohol

Foto: Pixabay

Kvasnice

Tajemství spočívá v aktivním instantním (sušeném) droždí. To se běžně používá do pečiva. Obsahuje skupinu enzymů, které známe jako alkoholdehydrogenáza (ADH). Tato skupina enzymů se přirozeně vyskytuje v tělech lidí i zvířat a pomáhá s odbouráváním alkoholu. Dostatek ADH k odbourávání alkoholu ve významné míře, produkují játra. Množství ADH, které játra ale vyprodukují, nám nezabrání opít se. Pokud zkonzumujeme ADH (tedy instantní kvasnice) před pitím alkoholu, má naše tělo šanci napadnout alkohol již v žaludku, než se dostane do krevního oběhu a do jater.

Jak užívat kvasnice?

Nepředstavujte si to tak, že před odchodem z domu do sebe nasypete droždí a budete na celý večer „chráněni“. Bohužel to tak nefunguje. Uvádí se, že před každým jedním alkoholickým nápojem bychom měli sníst jednu čajovou lžičku droždí. Pokud se vám příčí představa konzumace samotného droždí, můžete je smíchat například s bílým jogurtem. Tato metoda vám pomůže zvládnout větší množství alkoholu, ale před opitím vás zcela také neochrání. Jen toho prostě zvládnete vypít víc, než se opijete.

Zdroje info:

https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/secret-drinking-all-night-long-without-getting-drunk-0154713/

https://au.reachout.com/articles/how-to-drink-but-not-get-drunk

Foto: Pixabay