lékárnička náhled

Jak na výběr správné lékárničky

Kvalitní lékárnička by měla být nedílnou součástí výbavy každého člověka. Rozhodně se vyplatí brát si na různé akce speciální lékárničky, které jsou jednak dokonale skladné a jednak dokážou nabídnout všechny potřeby, díky nimž budeme schopni poskytnout plnohodnotnou pomoc v případě, že to bude nezbytné. Podívejme se tedy na některé základní typy lékárniček a ukažme si, co by měly obsahovat. Společně se přesvědčíme o tom, že modelů je na trhu spousta.

lékárnička 2

Zdroj obrázku: propaq.cz

Klasická lékárnička, nebo sada první pomoci?

Každá lékárnička a sada první pomoci by měla pojímat všechen důležitý obsah. Je úplně jedno, jestli koupíte menší nebo větší model. I zdánlivě malá sada první pomoci může být naprosto skvělá. Volit můžete lékárničky v plastových pouzdrech, magnetické modely anebo lékárničky v látkových obalech z odolné textilie.

Outdoorová lékárnička

Pokud patříte mezi milovníky různých výletů a aktivit ve volné přírodě, jistě oceníte služby outdoorové autolékárničky. Ta je vynikající nejen pro své malé rozměry a kompaktní balení, ale i díky předmětům, které v přírodě nesmíte postrádat. Obsahuje například nouzové píšťalky anebo rozdělávače ohně. Samozřejmostí je sada náplastí, obvazy a další zdravotnický materiál.

outdoorová lékárnička

Zdroj obrázku: propaq.cz

Lékárnička do auta

Zcela specifická je autolékárnička, která musí obsahovat následující zdravotnické pomůcky, které pro přehlednost uvádíme v bodech.

–          3 ks hotového obvazu s 1 polštářkem

–          3 ks hotového obvazu se 2 polštářky

–          3 ks trojcípého šátku z netkaného textilu

–          2 ks hladké náplasti v cívce

–          2 ks náplasti s polštářkem

–          6 ks škrtících pryžových obinadel

–          1 resuscitační maska

–          1 plastovou roušku

–          1 pryžové rukavice

–          1 antikorozní nůžky

–          1 izotermickou fólii

–          návod pro postup při zvládnutí autonehody

Obsah této lékárničky se řídí zcela novou vyhláškou 341/2014 Sb. pojednávající o schvalování a technické způsobilosti a také o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích v České republice.

Zdroj náhledového obrázku: propaq.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *