Jak na výběr správné lékárničky

Kvalitní lékárnička by měla být nedílnou součástí výbavy každého člověka. Rozhodně se vyplatí brát si na různé akce speciální lékárničky, které jsou jednak dokonale skladné a jednak dokážou nabídnout všechny potřeby, díky nimž budeme schopni poskytnout plnohodnotnou pomoc v případě, že to bude nezbytné. Podívejme se tedy na některé základní typy lékárniček a ukažme si, co by měly obsahovat. Společně se přesvědčíme o tom, že modelů je na trhu spousta.

lékárnička 2

Klasická lékárnička, nebo sada první pomoci?

Každá lékárnička a sada první pomoci by měla pojímat všechen důležitý obsah. Je úplně jedno, jestli koupíte menší nebo větší model. I zdánlivě malá sada první pomoci může být naprosto skvělá. Volit můžete lékárničky v plastových pouzdrech, magnetické modely anebo lékárničky v látkových obalech z odolné textilie.

Outdoorová lékárnička

Pokud patříte mezi milovníky různých výletů a aktivit ve volné přírodě, jistě oceníte služby outdoorové autolékárničky. Ta je vynikající nejen pro své malé rozměry a kompaktní balení, ale i díky předmětům, které v přírodě nesmíte postrádat. Obsahuje například nouzové píšťalky anebo rozdělávače ohně. Samozřejmostí je sada náplastí, obvazy a další zdravotnický materiál.

outdoorová lékárnička

Lékárnička do auta

Zcela specifická je autolékárnička, která musí obsahovat následující zdravotnické pomůcky, které pro přehlednost uvádíme v bodech.

–          3 ks hotového obvazu s 1 polštářkem

–          3 ks hotového obvazu se 2 polštářky

–          3 ks trojcípého šátku z netkaného textilu

–          2 ks hladké náplasti v cívce

–          2 ks náplasti s polštářkem

–          6 ks škrtících pryžových obinadel

–          1 resuscitační maska

–          1 plastovou roušku

–          1 pryžové rukavice

–          1 antikorozní nůžky

–          1 izotermickou fólii

–          návod pro postup při zvládnutí autonehody

Obsah této lékárničky se řídí zcela novou vyhláškou 341/2014 Sb. pojednávající o schvalování a technické způsobilosti a také o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích v České republice.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *