Hokejista

Jak na výběr hokejky: Několik rad pro začátek

Chtěli byste doma mít malého hokejistu nebo tuto kolektivní hru milujete a rádi si zahrajete samotní? Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, případně do obou, rozhodně budete potřebovat to správné vybavení. Základem je přitom bezesporu kvalitní hokejka. Vybrat tu správnou nemusí být vůbec jednoduché. Orientovat byste se měli hned několika důležitými kritérii. Jakými? Ta nejznámější vám prozradíme v následujících řádcích.

Na levou, nebo pravou stranu?

V první řadě je zapotřebí vědět, na kterou stranu budete hrát. Praváci hrají standardně s čepelí zahnutou doleva. Naopak leváci upřednostňují čepel zahnutou napravo. Konec hole hráč drží v ruce, jež je u něj dominantní. Ideální je vyzkoušení hokejky přímo na ledě. Na základě vlastního testu pak vše jednoduše vyhodnotíte. Optimální zkouška je nejlepší s holí mající rovnou čepel. Když doma hokejku nemáte, klidně můžete vyzkoušet také držení koštěte. I tak poznáte, co je vám přirozenější.

Materiál, z něhož je hokejka vyrobena

Také v tomto ohledu je zapotřebí být velmi obezřetný. Ostatně i když nakupujete hokejové helmy, sledujete charakter a kvalitu materiálu. Za ten nejtradičnější je považováno logicky dřevo. V současnosti ale po hokejkách tohoto typu sáhnou už většinou jen rekreační hráči. Výjimky se ovšem najdou i u profesionálních hokejistů. Jsou velmi bytelné, nicméně poněkud těžší. Většina profesionálů volí hole kompozitové. Ty se vyrábějí z kombinace sklolaminátu a karbonových vláken. Materiály jsou doplněny kevlarem a grafitem. Jsou lehké a skvěle se s nimi manipuluje.

Flex hokejky

Neboli tvrdost. Pokud se podíváte na shaft hole, pak tam uvidíte určité číslo. Čím bude nižší, tím se sníží i tvrdost hole. Pro děti a dorost se volí spíše měkčí hole, dospělí už potřebují ty tvrdší. Tento vývoj je důležitý hlavně z hlediska techniky. I samotná hokejová výstroj se mění s věkem hokejisty.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *