Puchýře

Jak na puchýře na nohou

Puchýře jsou velmi nepříjemnými následky chození v nevhodné obuvi anebo i dlouhodobé chůze jako takové. Bránit se jim lze velmi těžko, nicméně léčit je lze, a to mnoha zajímavými způsoby. Existují samozřejmě i nejrůznější náplasti na puchýře, nicméně puchýře na jazyku a jakýchkoli jiných místech třeba tímto způsobem léčit nelze. My se pokusíme upozornit na několik různých přírodních záležitostí, které při puchýřích pomáhají, a vy budete mít šanci se jich jednou provždy zbavit…

Aloe vera

Prvním zajímavým prostředkem při boji s puchýři je aloe vera. Tato nenápadná rostlinka je součástí mnoha domácností, nicméně koupit si můžete klidně i aloe vera gel, který dokáže při obtížích s puchýři pomoct prakticky ihned. Navíc vám ještě hydratuje kůži a puchýř se bude mnohem rychleji hojit. Následně sám praskne a vy budete mít poté pokožku opět čistou.

Tea tree olej a různé druhy čajů

Vynikající antibakteriální účinky má bezesporu tea tree olej. Dokonalé pomáhá také při vysušení pokožky, což jistě ocení každý člověk, který má nadměrně suchý povrch pokožky. Pozor ale na jeho využití v míře, jelikož někteří jedinci na něj mohou mít alergii. Optimální účinky nabídne také studený zelený čaj. Obklady pomáhají proti zánětům a uklidňují oblast postiženou puchýři.

Jablečný ocet a krémy

Účinky jablečného octa jsou známé velmi dlouhou dobu a rozhodně stojí za vyzkoušení. Známý je jablečný ocet hlavně antibakteriálními účinky. Největší nebezpečí infekce vzniká v době prasknutí puchýře. Právě v tomto momentu je třeba místo dokonale ochránit před případnými nežádoucími látkami, které by sem vnikly. Stačí přitom trocha pocta na vatovém tamponu. Výbornou volbou jsou i krémy určené pro děti mající v sobě oxid zinečnatý. Zabrání infekci a vysušení daného místa, což je více než žádoucí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *