Rýmovník

Jaké má rýmovník užití v praxi

Rým představuje zcela běžný neduh, který je možné poměrně jednoduše a efektivně léčit. Když se jí ale předejde ryze přírodní cestou, máte vyhráno. Naším tipem je rýmovník, rostlina, která je sice na první pohled nenápadná, nicméně svými účinky se jedná o hrdinu schopného porazit i velmi silnou rýmu. Podívejme se na něj stejně jako na jeho účinky mnohem podrobněji, Třeba i vám sirup z rýmovníku pomůže, anebo jej můžete použít klidně i v syrovém stavu…

Přírodní medicína se vším všudy

Jak rýmovník pomáhá proti rýmě? Jednoduše. Stačí pouze ručně nalámat lístky. Rostlina ale jinak funguje i v konkrétní místnosti, kde ji máte umístěnou v květináči. Jestliže budete chtít dělat odvar, postačí vám bohatě jeden jediný lístek na 200 ml vody. Jestliže chcete bojovat proti vysokému tlaku a obtížím spojeným se srdeční činností, jeho pořízení se vyplatí. Optimální je i jako odpuzovač proti hmyzu. Stačí jej pouze vhodně nakombinovat s mátou a meduňkou. Zbavíte se komárů, mšic, ale i molů a dalšího hmyzu.

Několik druhů rýmovníku

Známé je celkem 350 druhů rýmovníku. Jedná se o rostlinu řadící se do hluchavkovitých. Pěstován bývá nejen pro lístky, ale mnohdy také pro květy. Najít jej můžeme v Asii, Austrálii, na Madagaskaru anebo v Africe. Mnohdy se jako rýmovník uvádí druh Plectranthus argentatus, který roste hlavně v Austrálii. Jeho listy jsou dlouhé od 5 do 11 cm a mají vejčitý tvar. Nejrozšířenějším druhem je Plectranthus forsteri, který má svou domovinu Austrálii, v Nové Kaledonii a také na Fidži. Tato rostlina disponuje až metr dlouhými šlahouny převislého charakteru a najdeme ji v květináči za okny mnoha domácností.

Pokojová rostlina rýmovník pomáhá

Rýmovník dokáže pomoct při nejrůznějších problémech a obtížích. O které se jedná? Nejčastěji jde o obtíže spojené s dýcháním a dýchací soustavou jako takovou. Dále je třeba jmenovat zvýšený krevní tlak. Výluh z rýmovníku je výborný i při léčbě ran a popálenin. Výborně poslouží i jako obklad na modřiny. Výborný je i čaj z rýmovníku, sirup z rýmovníku a další produkty, které chutnají a zároveň pomáhají.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *