cviky zad

Jak na posilování zad doma

Posilování různých partií lidského těla je velmi důležité jak z pohledu zdraví, tak i z hlediska hezké postavy, která bude disponovat vyrýsovanými svaly. Nejčastěji se tudíž posilují oblasti, které jsou nejvíce na očích, Jedná se především o břišní a prsní svaly. Pokud ale zapomenete na další oblasti, může se stát, že tělo bud jednosměrně zatíženo a některé partie nebudou zrovna optimálně posilovány. Typické je v tomto ohledu především posilování zad, které je velmi často opomíjeno. Když ale člověk příliš cvičí břišní svaly, může dojít k velkým problémům právě se zádovým svalstvem. Jaké jsou tedy ideální cviky na posilování zad?

Stahujte lokty vleže na břiše

Hodně oblíbeným cvikem je stahování loktů vleže na břiše. Položíte se pohodlně na břicho a čelem se opřete o zem. Následně zvednete ruce a budete je držet co nejdelší dobu ve vzpaženém stavu. Lokty by měly tahem směřovat co nejblíže k tělu. Předloktí přitom bude vodorovně na podložce. Ruce je třeba pomalu vracet vždy do vzpažení.

Zvedejte nohy a paže do kříže ve vzporu klečmo

Posilování zad doma lze realizovat i tak, že uděláte vzpor klečmo a následně si dáte ruce přibližně na šířku ramen. Pak zvednete obě ruce a pokusíte se vytáhnout za nimi. V této poloze byste měli nějaký ten čas vytrvat a pak jít postupně do kleku. Vše je třeba provádět postupně se střídáním nohou.

Zvedejte hlavu vleže na břiše

Tento cvik na záda je velmi jednouchý a spočívá v tom, že budete ležet na břiše a ruce si dáte pod vlastní čelo. Následně budete zvedat hlavu bez jakéhokoli zaklánění. Pak ji vždy vrátíte směrem na zem. Při pohybu dolů se ale nesmíte dotýkat podložky. V opačném případě by totiž docházel k posilování nesprávných partií zad a také k případnému poškození určité oblasti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *