Jak funguje čaj na hubnutí

O faktu, že žádný hubnoucí čaj neexistuje, se není třeba nijak výrazně přít. Pokud si myslíte, že pouhým pravidelným užíváním určitého druhu čaje zhubnete, a to nějak enormně, pak jste na velkém omylu. Čaj se při dietách pochopitelně pít může, nicméně zcela jistě nebude tím hnacím motorem, který vás dovede k tomu, že zhubnete o několik kilogramů. Fungovat bude jen jako jakási tichá podpora, po které se vám určitě nepodaří přibrat. Podívejme se tedy přesto na to, jaké čaje jsou při hubnutí vhodné.

Hubnutí začíná v hlavě

Hned na počátku je třeba konstatovat, že jakékoli hubnutí začíná v hlavě. Vy sami si musíte uvědomit, že zhubnute pouze díky tomu, že váš energetický příjem bude dlouhodobě nižší, než je tomu u výdeje. Jinak ani zhubnout nelze. Čaj se vám bud perfektně hodit k tomu, byste zavlažili organismus, který může při dodržování některé z diet chřadnout a nebýt dostatečně zásobený potřebným množstvím tekutin.

Jaké čaje jsou nejlepší

Jestliže budete volit nějaké zdravé recepty na hubnutí i u čajů, pak se vám to jistě vyplatí. Klidně si totiž můžete udělat pečený čaj. Jen byste se měli vyvarovat přílišného množství cukru. Pokud již toto sladidlo budete volit, pak by se měli jednat o třtinový cukr. Optimální je ale javorový sirup anebo med.  Výborný je i zázvorový čaj. Zázvor je totiž rostlina, která má skvělé účinky na lidský organismus a dokáže efektivně zvýšit jeho obranyschopnost.

Čisticí čaje

Na trhu existují i čaje, které jsou schopny lidskému organismu pomoct se efektivně očistit od jakýchkoli látek, které fungují toxicky. Ostatně detoxikace organismu probíhá právě za pomocí těchto čajových produktů. Výborné jsou zejména zelené čaje anebo čaje typu Pu-erh. V každém případě tyto čaje nejsou nijak slazeny a mají své původní ryze přírodní aroma.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.