Jací kuchyňští pomocníci vám pomohou s přípravou zdravých jídel?

Fritéza

Nebudeme si nic nalhávat – Češi nemají zrovna dobré stravovací návyky. A to i přesto, že vyvážená a zdravá strava je naprostý základ spokojeného a kvalitního života. Vybočujete z řady a staráte se o své zdraví? V takovém případě se neobejdete bez několika suprových vychytávek. Jakých?

Zdravější smažení

Jak asi tušíte, smažená jídla jsou ohromným zdrojem celé řady potíží – nevhodné tuky, potenciální karcinogeny a další katastrofy. V dnešní době naštěstí existuje celá řada způsobů, jak smažit zdravěji.

Jasným příkladem je digitální horkovzdušná fritéza. Ta dokáže připravit zeleninu, přílohy, ale i maso za zlomek času a s naprostým minimem oleje. Díky tomu se vyhnete nevhodným tukům a také již zmíněným karcinogenům.

Horkovzdušná fritéza nabízí 8 různých programů vaření, XXL kapacitu 7 litrů (vhodné pro celou rodinu) a rošt na grilování.

Zdravý pitný režim

Jednou z největších katastrof českého stravování je pitný režim složený ze sladkých limonád. Chcete tento zlozvyk odbourat?

Pak nahraďte přeslazené nápoje pravými ovocnými džusy. K tomuto účelu vám skvěle poslouží bleskurychlý odšťavňovač. Prostě a jednoduše hoďte nakrájené ovoce/zeleninu do misky, vložte ji do přístroje a zmáčkněte čudlík. V mžiku dostanete jemný a šťavnatý džus, a to naprosto bez námahy.

Opravdu populární záležitostí jsou v posledních letech i takzvané smoothie nápoje. Ty bývají hustší, takže dokážou nahradit i menší svačinu. Chcete si je každý den vychutnávat i vy? Pak si pořiďte vychytaný smoothie mixér. Ani zde toho není příliš k řešení. Vložte požadované suroviny do nádobky a zmáčkněte tlačítko. O zbytek už se postará mixér.

Nejlepší bude, když se podíváte na internetové stránky značky Nutribullet, kde najdete spoustu moderních vychytávek pro váš zdravý životní styl.

Náhledové foto: nutribullet.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.