Inkontinence: vhodně zvolte absorpční prostředek

inkontinence

Inkontinence samotná je velmi nepříjemný problém. Bohužel se k němu ale vážou ještě další problémy, které pacienty obtěžují v průběhu každého dne. Mezi ně patří pálení, pocit nepohodlí, podráždění kůže a samozřejmě také pocit mokra a nepříjemný zápach. Bohužel neexistuje univerzální absorpční prostředek, který by byl vhodný pro všechny pacienty. Přitom nevhodně zvolený prostředek může způsobit spíše obtíže než užitek (může například přispívat k podráždění kůže).

Intimní problém

Inkontinence je problém, o kterém se veřejně nemluví. Málokdo otevřeně přizná, že jím trpí. Nejčastějšími pacienty jsou senioři, avšak problém se může týkat i lidí mnohem mladších. Například po chirurgických zákrocích nebo jím trpí také některé ženy po porodu. Tento problém je možné minimalizovat sérií vhodných cviků na posílení pánevního dna. Pro okamžité řešení se ale používají absorpční prostředky, které minimalizují většinu z uvedených problémů týkajících se inkontinence.

inkontinence

Foto: Pixabay

Plenkové kalhotky

Podobně jako nosí novorozenci, jsou takové kalhotky vyvinuty také pro dospělé. Používají se u lidí, kteří jsou trvale upoutaní na lůžko a bojují s těžkou formou inkontinence. Jsou ze všech prostředků nejvíce savé, takže zajišťují pocit pohodlí delší dobu. Obvykle jsou vybaveny speciálním indikátorem, který signalizuje, kdy je čas na výměnu.

Absorpční kalhotky

Ty jsou vhodné pro lidi, kteří jsou mobilní nebo alespoň částečně mobilní (na invalidním vozíku, s holí nebo chodítkem). Velmi připomínají klasické spodní prádlo. Jsou vhodné pro pacienty, kteří si je zvládnou sami obléci. Používají se pro středně těžké a těžké formy onemocnění. Hodí se pro lidi, u kterých je inkontinence přechodná (například po gynekologických zákrocích nebo během rehabilitace), ale také u těch, kteří odmítají plenkové kalhotky.

Urologické vložky

Jestliže problém s inkontinencí není příliš vážný a jedná se o osobu plně mobilní, vhodné jsou urologické vložky. Lepí se jednou stranou na spodní prádlo. Jsou diskrétní a dají se pořídit v každém větším obchodě. Existují speciální vložky pro ženy i pro muže.

Zdroj: https://gemini.pl/poradnik/zdrowie/prawidlowy-dobor-produktu-chlonnego-czyli-jak-poprawic-komfort-chorego-z-nietrzymaniem-moczu/

Foto: Pixabay