Impotence

Impotence, neboli erektilní dysfunkce

Problémy v milostném životě mohou jakéhokoli člověka značně poznamenat jak psychicky, tak i fyzicky. Zejména duševní zdraví je ohroženo maximálním způsobem. Za všechno mnohdy může takzvaná erektilní dysfunkce, která je běžně označována jako impotence. Podívejme se tedy na některé její základní znaky a také na to, jaké existují léky na erektilní dysfunkci. Tímto onemocněním trpí stále větší množství lidí, a tak se informace o něm mohou hodit.

Co je vlastně erektilní dysfunkce?

Mnozí lidé si pletou erektilní dysfunkci pouze s dočasnou neschopností v jejich milostném sexuálním životě. Impotence bývá definována jako neschopnost člověka dosáhnout erekce anebo si ji udržet delší dobu. Hlavní příčinou erektilní dysfunkce může být samozřejmě psychický stav konkrétního člověka. Po padesátce se ale dostavuje zhruba u 50 % mužů a jedná se o důsledek onemocnění. Mimo jiné také dochází ke zhoršení stavu týkajícího se krevního tlaku a také k snížení hladiny mužského pohlavního hormonu testosteronu.

Možná léčba erektilní dysfunkce

Asi nejčastěji se řeší impotence za pomocí medikamentů, které jsou předepsány odborníkem. Jedná se většinou o léčiva obsahující inhibice enzymu fosfodiesterazy typu 5. Díky těmto látkám by mělo dojít k uvolnění v oblasti hladkého svalstva, která se právě podílí na kontrole přívodu krve směrem do penisu. Ta samozřejmě následně zapříčiní jeho ztopoření. Užívání těchto léků se odvíjí zejména od zdravotního stavu konkrétního člověka a také na tom, jestli netrpí jinými nemocemi. Kontraindikace by mohly být velmi nepříjemné.

Co může zhoršit stav erektilní dysfunkce

Impotence se pochopitelně může zhoršovat, a to na základě životního stylu konkrétního muže. Nevhodná životospráva a denní režim mohou vést k tomu, že se člověk stane nenávratně impotentním. Negativní důsledky mají pochopitelně zejména alkohol, drogy a tabákové výrobky. Vyvarovat je třeba se také nadměrné konzumace tučných a smažených pokrmů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *