Hydrofilní oleje: pomocník pro každodenní čištění pleti

Pleť

Čištění pleti je důležité, protože zvyšuje účinek hydratačních nebo tonizujících krémů. Pokud bychom tyto krémy aplikovali na nevyčištěnou pleť nebo na špatně vyčištěnou pleť (se zbytky make-upu či kožního mazu), pak by se vstřebávání důležitých látek z nich bylo mnohem nižší. Pro správné čištění pleti poslouží hydrofilní oleje, které jsou už dnes velmi dostupné. Najdete je v každé menší drogerii. Avšak vyrobit si jej můžete také doma s minimálními náklady.

Odstraňuje make-up

Hydrofilní odličovací olej používáme zejména za účelem odstranění make-upu a další dekorativní kosmetiky. Dobrou zprávou je, že to jde velmi snadno. Hydrofilní oleje jsou navíc vhodný pro všechny typy pleti (i pro tu mastnou – tuky skutečně mohou rozpouštět tuky). Je to možná trochu podivné, ale veškerá tato kosmetika je rozpustná v tucích. Pokud vám dojde klasický odličovací olej, stačí, když použijete klasický kuchyňský olej (slunečnicový či olivový). Pravdou ale je, že speciální odličovače se složkou oleje jsou mnohem pohodlnější – obvykle totiž nezanechávají.

Čištění pleti

Foto: Pixabay

Zdravý vzhled pokožky

Hydrofilní oleje působí tak, že optimálně vyčistí pokožku včetně jejích pórů. Díky tomu je pleť zbavena nejen nečistot, ale také případných toxinů, které by ji mohly později uškodit. Pokožka je tedy zdravá. A zdravá pokožka je krásná pokožka.

Žádné problémy s vysoušením

Pokud použijete k očištění pleti mýdlo, gely nebo pěnu, může dojít k jejímu vysušení. Tyto přípravky obvykle odstraňují veškerý maz pokožky, takže po jejich použití máme pocit, že se pokožka na našem obličeji smršťuje. S hydrofilním olejem takový problém nevzniká.

Vyživená pokožka

Volné radikály na naši pokožku útočí, kudy chodíme. Součástí hydrofilních olejů řada antioxidantů, které jsou schopny vlivy takových radikálů potlačovat. Kromě toho obsahují oleje také vitamíny a živiny, jako jsou například vitamíny A a E. Ty hloubkově vyživují vaši pokožku. Navíc tím, že svou pleť třeme v procesu čištění, ji promasírujeme, díky čemuž ji prokrvujeme a zajišťujeme její zdravý a mladistvý vzhled. Masáž pokožky je vhodná proti vzniku vrásek.

Domácí hydrofilní olej

Jedním z nejlepších olejů, který můžete pro svou pokožku použít, je ricinový. Ten smíchejte s jiným olejem – vhodný je zejména avokádový nebo mandlový olej. Ricinového oleje by mělo být 10 až 30 % z celkového množství. Platí, že čím sušší máte pokožku, tím méně byste měli ricinového oleje použít. Dobře promíchejte. Vmasírujte do obličeje, nechte 3 minuty působit a poté opláchněte vodou. Poté si obličej otřete tonerem a naneste krém podle typu pleti.

Hloubkové čištění pleti

Pokud chcete pleť vyčistit do hloubky, po masáži nechte olej na obličeji. Froté ručník namočte do horké vody, vyždímejte a přiložte na obličej. Nechte chvíli působit. Tak dojde k otevření pórů. Poté si tvář otřete ubrouskem a znovu přiložte vymačkaný horký ručník. Opakujte tak 3 krát celkem.

Zdroj: http://jensecrety.ru/umyvat-lico/

Foto: Pixabay