Hydratujte svou pokožku: vhodně zvoleným jídlem!

Meloun

Hydratační krémy mohou být velmi důležité pro správné zvlhčení pokožky. Nejsou ale jediným prostředkem, jak bojovat proti suché pokožce. Ta může způsobit nepříjemné pocity napínání pokožky, zarudlá místa, odlupující se šupinky kůže, nebo dokonce zarudlá místa. Proto je dobré proti ní bojovat, a to nejen zvenčí (prostřednictvím kosmetiky), ale také zevnitř. K tomuto účelu se hodí některé z následujících potravin.

Meloun

Meloun je bohatý na vodu – obsahuje jí až 90 % svého obsahu. Kromě toho ale obsahuje celou řadu prospěšných látek, jako jsou různé minerály nebo třeba vitamín C. S jeho spotřebou přijmeme jen malé množství kalorií, ale zaženeme žízeň, doplníme důležité vitamíny a minerály a přispějeme také zdraví pokožky.

Pomeranče

Také pomeranče jsou nabité vitamínem C a navíc obsahují 80 až 90 % vody. Skvělé jsou ke konzumaci jen tak, nebo můžete jejich dužinu pokrájet a použít například do oblíbené kaše nebo s bílým jogurtem.

Zelenina

Jakýkoli druh zeleniny obsahuje ve srovnání s ovocem mnohem méně sacharidů. Jsou z velké části tvořeny vodou a obsahují větší množství vitamínů a minerálů. Tak například salátová okurka obsahuje okolo 96 % vody, ledový salát 95 %, cuketa 93 %, špenát, brokolice a mrkev pak 90 % vody.

Mléko

Foto: Pixabay

Ovocné a zeleninové saláty

Směs nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny mohou být skvělou pochoutkou v parném létě. Využijete je například místo polévky, jako předkrm. Zvyšují chuť k jídlu a hydratují celé tělo, včetně pokožky.

Mléko a mléčné výrobky

Kromě toho, že jsou vhodné pro podporu trávení. Obsahují také velké množství vody, ať už jde o samotné mléko, jogurty nebo zakysané mléčné výrobky. Tvaroh a sýry obsahují méně vody, stále ještě se ale nejedná o zanedbatelné číslo.

Vývary a polévky

Ano, i ony jsou zdrojem vody a současně celé spousty vitamínů a minerálů – v závislosti na použitých ingrediencích. Zpravidla jsou z 90 % tvořeny vodou. Kuchyňská sůl pomáhá doplnit různé minerály, jako je sodík a chloridy. Díky nim se voda v organismu udrží delší dobu.

Smoothie

Smoothie jsou nápoje, které obsahují spoustu tekutin, ale také vitamínů a minerálů v závislosti na tom, jaké suroviny k jejich přípravě použijete. Jsou velmi chutné a doplní do těla také tolik důležitou vlákninu.

Zdroj: https://zena-in.cz/clanek/jak-se-vyhnout-suche-pleti-8-potravin-ktere-skvele-hydratuji-pokozku

Foto: Pixabay