Smoothie nápoje

Hubněte pomocí smoothie nápojů

V dnešní době jsou smoothie nápoje trendem, který se dostává i na náš trh. O co vlastně jde? Je to vlastně chlazený nápoj připravený z čerstvého ovoce či zeleniny. Dále se do těchto drinků přidává cukr, led, jogurt nebo med. Může jít o nápoje, které jsou podobné 100% džusům, nebo o nápoje, které jsou hustější a připomínají spíše mléčný koktejl. Připravují se smoothie mixéry (smoothie makery). Šťávu si lze však vyrobit i obyčejným tyčovým mixérem.

Hubnutí se smoothies

Zdravé smoothie recepty nám mohou také pomáhat s hubnutím a zdravým životním stylem. Jak bylo již řečenou, jsou zdravé, navíc jsou bez jakýchkoli přidaných látek, konzervantů nebo barviv. Vše je čerstvé a přírodní. Například výborným smoothie receptem pro hubnutí je nápoj příprava broskvového smoothie. Potřebujete nakrájené broskve, půlku banánu, nízkotučné mléko, pomerančovou šťávu a led. Výsledný nápoj je bohatý na hořčík a niacin a pomáha nejen při hubnutí, ale i při boji s volnými radikály či chrání imunitní systém. Dalším blahodárným nápojem je smoothie z ananasu a pomeranče. Smíchejte v mixéru jeden pomeranč, ananas, banán, mléko, bílý jogurt a led. Výsledek vám určitě zachutná. Navíc je bohatý na vitamín C, snižuje cholesterol v krvi a také posiluje imunitu.

Nápoje můžete ještě vylepšit

Jedna z výhod přípravy smoothie je ta, že vlastně můžete kombinovat cokoli co vám chutná. Nikdy výsledek nebude špatný. Víte, co do nápoje dáváte a sami si vybíráte ingredience. Je několik přísad, kterými nápoje ještě vylepšíte. Navíc jde o přísady velice zdravé. Jednou z takových přísad jsou chia semínka. Jde o semena, která pocházejí z šalvěje hispánské. V poslední době je tato potravina velice oblíbená a je řazena mezi superpotraviny, jelikož má blahodárné účinky na lidské tělo. Obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu, antioxidanty nebo kyseliny omega 3. Velice dobře se hodí k nápojům.

Smoothie mixéry

Přístroje na výrobu smoothie jsou přirozeně stejně vyhledávány jako smoothie samotné. V dnešní době nejde o nic převratně předraženého. Ceny se pohybují od 600 do 3000 Kč. Na výběr je trh opravdu bohatý. Navíc na internetu existuje řada srovnání. Mezi nejoblíbenější patří smoothie makery NutriBullet 600, ETA Vital Blend RAW nebo Vitamix TNC 5200.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *