Homosexuálové jsou podlidé: Takto perlící ministr vede v Polsku školství

LGBT

Ochrana menšin je nejen v dnešní době velmi důležitá. Včerejší Mezinárodní den proti homofobii a transfobii měl připomenout, že je zapotřebí v mnoha ohledech začít něco dělat. Zajímavé bylo také to, že 40 velvyslanců nejrůznějších zemí působících právě u našich severních sousedů vydalo společné prohlášení. Vyzvali polskou vládu, aby chránila sexuální menšiny. Zatím se to tak nějak nedaří.

Ministr školství se šílenými výroky

Przemysław Czarnek, ministr školství v Polsku, se řadí mezi poměrně kontroverzní osoby. Vždyť označil homosexuály za podlidi. Člověk si při vyslechnutí takovéhoto sdělení fakticky připadá jako ve Třetí říši. Vcelku šílená představa. Přesto skutečně Kaczynského PiS tento fakt v podstatě ignorovala a tento muž byl do ministerského křesla dosazen.

Przemyslaw Czarnek

Przemysław Czarnek: Foto Adrian Grycuk: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Przemysław_Czarnek_Sejm_2019.jpg 

Postavení homosexuálů v Polsku je tristní

Rada Evropy ji v podstatě považuje za nejhorší v celé Evropské unii. K samotnému prohlášení se mimo jiné připojil také český velvyslanec ve Varšavě. Jinak bychom měli také upozornit na některé další výroky samotného Czarnka. Ten mimo jiné ještě v době, kdy byl vojvodou Lublinského vojvodství rozdal ocenění lidem, již byli zástupci samospráv, které přijaly deklaraci o zónách bez ideologie LGBT. Právě ideologie sexuálních menšin podle něj odporuje ústavě Polska. Zmínil se také o satanovi, který má ublížit polské rodině.

Účelové dění?

Zřejmě ano. PiS potřebují vytvářet nepřátelé. Vždyť se podle názoru mnohých jedná o populistickou stranu, jejichž voliči jsou většinou starší lidé, jejichž postoje jsou k homosexuálům ne příliš tolerantní. Kde se poděla u politiků morálka? Těžko říct.

Zdroje info:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24794156,lublin-wojewoda-przemyslaw-czarnek-przyznal-medale-za-walke.html
https://denikn.cz/minuta/628220/?fbclid=IwAR0aoZm36WJrrX9G0Glns5wxUoMJGSrIXOOZhrPd_80-kvnduirb7gphpAE
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sexualni-mensiny-oznacil-za-podlidi-ted-prevezme-polske-skolstvi-121987

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.