Hledáte ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny?

Ukrajina

V dnešní době nikoho nenechává chladným stále se zhoršující situace na Ukrajině, která je okupována ruskými vojsky. Statisíce Ukrajinců prchají před útoky ruské armády, a to jen s nejnutnějšími osobními věcmi. Je pro ně velmi těžké opustit domovy, kde vyrůstali jejich předkové a mají tam své pevné kořeny. Děti chodily do škol, rodiče byli zaměstnáni nebo obhospodařovali své pozemky, vše plynulo tak, jak má. Jenže rázem je vše jinak.

Pod hrozbou války prchají statisíce Ukrajinců

Lidé ze všech koutů světa podávají pomocnou ruku, ať se to týká charitativních sbírek ve formě peněz, trvanlivých potravin, oblečení, hraček pro děti, ale také i ubytování pro Ukrajince. K této pomoci se kromě firem a dobrovolníků z řad veřejnosti připojila u ubytovací zařízení. Díky nim byl vytvořen bezplatně nástroj pro jednoduché a snadné vyhledávání ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny. Aktuálně se zapojilo více než dvě stě hotelů. Nabízejí zcela zdarma anebo s výraznou slevou zázemí pro ukrajinské rodiny, jež byly nuceny uprchnout ze své vlasti pod hrozbou válečného konfliktu. Nabídky ubytování hotelového typu každým dnem rostou.

UkrajinaFoto: Hotel.cz

Poděkování patří všem, kteří pomáhají!

Je na místě vyjádřit velké díky všem, kteří se zajímají o dění na Ukrajině a uprchlíky, které ruská invaze doslova vyhnala z rodných domovů. Ukrajinci nevědí, co je za hranicemi jejich země čeká, ale nemají jinou možnost. Proto je přednostní zajistit hlavně ubytování pro uprchlíky, a posléze, když budou mít střechu nad hlavou, mohou řešit další záležitosti, jako je zajištění základních potřeb, ošacení, stravování. Vláda vyhlásila třicetidenní nouzový stav ohledně efektivní péče o ukrajinské rodiny, kdy budou moci požádat o speciální víza, zdravotní pomoc a humanitární dávku.

Ale důležité je mít kde bydlet, to je základ. Proto vytvořily týmy Hotel.cz a Previo na adrese Hotel.cz/pomoc bezplatně nástroj pro vyhledávání ubytovacích kapacit pro lidi prchající z Ukrajiny.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.