Dovolená na Slovensku

Hledáte Chatu na Silvestra? Zkuste štěstí na Slovenských horách

Vydejte se na slovenské sjezdovky a připravte se na aquaparky s termální vodou.

V posledních letech je v oblibě trávit Silvestra ve větších skupinách na nějaké chatě někde v přírodě. Lidé tak mají šanci najít relativně levné ubytování, například v blízkosti sjezdovek, pro větší počet lidí a mohou zde oslavit Silvestra v kruhu přátel. Pokud už jste vyčerpali všechny lokality v České republice a zachtělo se vám i nových sjezdovek, vyzkoušejte najít ubytování na Slovensku.

Dovolená na Slovensku

Zdroj obrázku: kiskatravel.sk

Řada Čechů na Slovensko, jakožto na turistickou destinaci, stále trochu zapomíná. Přitom je tu nádherná příroda, skvělá lyžařská střediska a blahodárná termální koupaliště. Dalším plusem je i dobré jídlo a pití. Ceny jsou podobné jako u nás a k tomu všemu se všude domluvíte. Pokud nevíte, kde přesně prostřednictvím ubytovacích portálů chatu na Silvestra najít, nabízíme vám pár tipů.

Kvalitní lyžařská střediska

Na slovensku se nacházejí velmi dobrá lyžařská střediska, o kterých si my Češi můžeme nechat jenom zdát. Například Jasná na Chopku v Nízkých Tatrách nabízí moderní lanovky a sjezdovky, které vám svojí délkou připomenou ty rakouské. Další kvalitní lyžařská střediska najdete ve Vysokých Tatrách. Ale jsou tu i další vhodné areály, například pro rodiny s dětmi, jako jsou Donovaly nedaleko Banské Bystrice nebo Vrátná v Malé Fatře nacházející se nedaleko turisticky atraktivní obce Terchová. Pokud byste se do těchto středisek chtěli na lyžovačku vydat právě na Silvestra, zkuste si chatu, případně apartmán, najít a zarezervovat co nejdříve.

Dovolená na Slovensku

Zdroj obrázku: kiskatravel.sk

Blahodárná termální voda

Po dlouhém dni stráveném na sjezdovkách se můžete ponořit do termální vody, na kterou je Slovensko velmi bohaté. Není tak divu, že na termální pramenech vyrostla řada koupališť a aquaparků. Nejznámější je asi Tatralandia, která je blízko lyžařskému středisku Jasná, ale termálních vodních ploch je mnohem více. Vaše chata na Silvestra se tak může nacházet i v jejich bezprostřední blízkosti.

Dovolená na Slovensku

Zdroj obrázku: kiskatravel.sk

Slovenská příroda vás okouzlí i v zimě

Naší východní bratři mají opravdu rozmanitou zemí plnou různých hor a pohoří. Díky tomu je slovenská krajina odlišná od té české. Najdete tu tak jedinečné ledopády a například Vysoké Tatry jsou považovány za nejmenší velehory na světě. Pokud chcete zažít něco nového, určitě je navštivte. I v zimě se zde můžete vydat na kratší turistické trasy. Zkušenější horalové mohou vyzkoušet i delší zimní túry, na které se ale musíte dobře připravit a nebrat na ně děti a ani lidi, kteří nejsou tak zdatní jako vy. Vždy dávejte pozor na upozornění Horské záchranné služby, abyste se nedostali do jejích každoročních smutných statistik.

Zdroj náhledového obrázku: kiskatravel.sk

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *