Hlavní důvody vypadávání vlasů a jak tomu předejít

Vlasy jsou korunou krásy a zároveň i signalizací, když v organismu něco nefunguje správně. Vypadávání vlasů má celou řadu příčin. Některé z nich je možné poměrně úspěšně vyřešit, stačí jenom odhalit, kde je problém. Podívejte se na několik důvodů zvýšeného vypadávání vlasů.

Jak poznat, že vlasy vypadávají víc, než je normální?

Výměna vlasů je naprosto přirozená. Je to dáno tím, že životní cyklus jednoho vlasu je kolem 4 až 6 let. Po takové době vlas přirozeně odumírá a vypadne. Počet vlasů vypadnutých za jeden den by však neměl překročit počet 100 vlasů. Pokud je vypadávání masivnější, jedná se o signalizaci, že něco není v pořádku.

Hormonální změny

Jedním z důvodů, proč vlasy vypadávají, jsou hormonální změny. Jde o problém, který trápí především ženy po padesátce v období menopauzy. Je to dáno tím, že prudce klesá hladina estrogenu. Hormonální změny však mohou být způsobené také špatným fungováním štítné žlázy, nebo problémem s tvorbou inzulinu. Aby bylo jasné, že je padání vlasů způsobeno právě hormony, je nutné provést diagnostiku na endokrinologii.

Nedostatek vitamínů a minerálů

Dalším důvodem, proč vlasy více padají, je nedostatek minerálů a vitamínů. Tělo tím pádem nemá dost látek pro výživu a zdravý růst vlasů, takže dochází k jejich vypadávání a zhoršení kvality. Důležité jsou vitamíny skupiny B a minerál zinek. Vitamíny skupiny B doplníte ze stravy, kdy se nachází především v kvasnicích, žloutcích, vnitřnostech, ořeších a podobně.

Foto: Pixabay

Nevhodné zacházení s vlasy

Vypadávání vlasů způsobuje i nevhodná péče. Těsné culíky a drdoly vlasy zbytečně vyčerpávají, což končí právě jejich vypadáváním. Snažte se tak omezit nešetrné česání, fénování a nejrůznější tepelnou úpravy. Vlasy také pokud možno nikdy nečesejte, když jsou zrovna mokré.

Zdroj: https://www.klubzdravi.cz/a/2517_vlasy-jsou-zrcadlem-naseho-zdravi

Náhledové foto: Pixabay