Hemoroidy naši předci léčili vlastní mastí: Fungovala vždy stoprocentně

Bolest zadku

Lidskou populaci trápí řada problémů se zdravím, které většina považuje za choulostivé a odkládá návštěvu lékaře nebo i pouhou konzultaci s jiným specialistou, jako je lékárník. Mezi tyto problémy bezpochyby patří hemoroidy.

Co jsou hemoroidy

Zjednodušeně řečeno, jde o shluk žil v oblasti zadku, kde obvykle dochází k bolestivému zhoršení a otoku. Mohou se nacházet jak uvnitř konečníku, tak pod kůží, která jej obklopuje. Kromě bolesti a otoku uvnitř řitního otvoru a v jeho okolí jsou častými vedlejšími účinky tohoto onemocnění také krvácení a zvýšené mravenčení (svědivost). Existuje mnoho příčin — nadváha a obezita, neaktivní zaměstnání a nedostatek pohybu, ale svou roli hraje i genetika.

V případě, že se zdráháte svěřit tento odpudivý problém lékaři v raném stádiu, budete si moci zakoupit v lékárně mastičky, z nichž většina má také svůj vlastní e-shop, léky na potlačení nežádoucích projevů hemoroidů, které nevyžadují lékařský předpis. Patří mezi ně čípky, běžné gely nebo čaje pro vnitřní i vnější použití. Pokud však běžné léky ve vašem případě nezabírají a hemoroidy se projevují rozšířeným krvácením, bolestmi nebo otoky, nezbývá než překonat potupu a skutečně vyhledat pomoc, aby se vaše problémy zbytečně nezhoršovaly.

Jak kurkuma pomáhá

Kurkuma je většině lidí známá jako jemný žlutý prášek se zvláštní vůní, který se používá v gastronomii, zejména v rámci asijských, španělských a jihoamerických pokrmů, společně dávají lákavou barvu pokrmu, která je způsobena žlutou barvou kurkuminu. Kurkuma je podobná zázvoru a tyto chutě se často používají společně. Méně lidí si však příliš dobře uvědomuje regenerační účinky kurkumy. Kurkuma má antioxidační vlastnosti a při častém užívání působí jako úspěšný zdroj imunity. Podporuje stavbu kostí a posiluje tkáně, zároveň má užitečný vliv na srdce a celý kardiovaskulární systém.

Kurkuma
Foto: Pixabay

Kurkuma je navíc mimořádně prospěšná pro žaludek a má protizánětlivé účinky. Právě kombinace těchto účinků z ní mimo jiné činí úžasný lék na zklidnění problémů způsobených hemoroidy. V případě, že ji nemáte doma, pořiďte si v lékárně léčebnou vazelínu, která má v domácnosti četné využití. Pro naše účely si připravte směs ze lžíce této vazelíny a lžičky práškové kurkumy. Směs dobře promíchejte a naneste tenkou vrstvu na postižené zóny.

V případě, že používáte přepuštěné máslo budete moci vytvořit mast. Obvykle se získává smícháním půl lžičky kurkumového prášku a lžičky přepuštěného másla. Potírejte postižené oblasti před spaním. Léčbu opakujte tři dny v kuse a poté dopřejte tělu dva dny pauzu. V případě, že máte stále problémy, měli byste bezpochyby navštívit odborníka.

Zdroje info: prozeny.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay