Droždí jako výživa pro vaši pokožku: připravte si levné pleťové masky

Droždí

Droždí je levná surovina a přitom je tak univerzální! Použít ji totiž můžeme nejen při přípravě kynutého těsta, nebo domácího hnojiva na rostliny, ale také na přípravu domácí kosmetiky. Droždí se používá na přípravu masky na vlasy nebo také na obličej. Obsahuje totiž celou řadu prospěšných látek. Mezi nejběžnější problémy s pletí patří akné a černé tečky. A s oběma problémy si droždí umí snadno poradit.

Jak vzniká akné?

Akné vzniká po nesprávné stravě (příliš tučné, bohaté na cukry). Ne vždycky je ale důvodem vzniku akné. Problémem může být silná produkce kožního mazu, která způsobuje vznik akné. Spousta lidí se snaží tento problém vyřešit tak, že použije make-up, který má za úkol skrýt nevzhledné pupínky. Nicméně také make-up přispívá ke vzniku akné, protože ucpává póry. Pokud budete pravidelně používat masku z droždí, můžete se zbavit akné i černých teček jednou pro vždy.

Droždí

Foto: Freepik

Jak droždí funguje?

Droždí je zdrojem mnohých vitamínů a minerálů, které jsou vhodné k odstranění suché pokožky a k redukci akné a vrásek. Mimo jiné droždí obsahuje tyto prospěšné látky:

  • Vitamín B6: brání nadměrné vysoušení pokožky a vzniku akné.
  • Vitamín B2 (riboflavin): spouští produkci kožních buněk.
  • Vitamín B3 (niacin): zlepšuje hojení stávajícího akné a hydratuje pokožku.
  • Vitamín B1: zpomaluje stárnutí pokožky, brání vzniku skvrn a vrásek.
  • Kyselina listová: vyhlazuje pokožku a působí proti vzniku akné.
  • Draslík: pomáhá hydratovat pokožku do hloubky.

Droždí nevoní každému

Vzhledem k tomu, že droždí není příliš parfémované – ve skutečnosti jeho pach mnozí z nás považují za zápach – je dobré masku použít před sprchou. Nebo po omytí masky použijte esenciální růžovou vodu. Díky tomu se nepříjemného zápachu zbavíte.

Jak často masku používat?

Pokud máte suchou pokožku se skonem k vzniku akné, používejte masku dvakrát za týden. Pro mastnou pokožku postačí použití jednou týdně. S postupem času, jak akné vymizí, se můžete uchýlit k použití masky i jednou za 10 dní. Záleží to na tom, jaká je vaše pokožka.

Maska z droždí na akné a černé tečky

Droždí přirozeně léčí a je bezpečné. Stačí, když smícháte 1 kostku droždí se 2 lžícemi mléka. Vzniklou kašičku nechte několik minut uležet a poté naneste na obličej. Do směsi můžete přidat také několik květů heřmánku. Tato bylinka je známá svými prospěšnými účinky na lidskou pokožku. Masku nechte působit asi 10 až 15 minut. Za tuto dobu by měla zaschnout. Nyní obličej omyjte teplou vodou.

Další recepty

Smícháním následujících ingrediencí si můžete připravit další skvělé masky na obličej:

  • Regenerační maska: 1 lžička bílého jogurtu, 1 lžička droždí. Nechte působit 30 minut.
  • Pro suchou pokožku: ½ kostky droždí, 1 lžíce mléka a 1 lžička medu. Nechte působit 20 minut.
  • Pro mastnou pokožku: ½ kostky droždí, 1 lžíce mléka, 1 vaječný žloutek a 1 lžička medu. 20 minut působit.
  • Na akné: ½ kostky droždí, 3 kapky esenciálního oleje z čajovníku, 5 kapek citronové šťávy, 2 lžičky octa. Nechte 15 minut působit. Nevystavujte se přímému slunci.

Zdroj: https://diycosmetics.net/yeast-mask-for-acne/

Foto: Freeimages