Pes v posteli

Spaní v posteli s domácími mazlíčky přináší benefity i rizika

Spaní domácích mazlíčků v naší posteli je celkem rozebíraným tématem. Společnost se v tomto případě dělí na dvě skupiny. A to na ty, kterým mazlíčci v posteli nevadí a samozřejmě i na ty, kteří jsou zásadně proti. Existují samozřejmě pro i proti, proč by měl váš mazlíček s vámi trávit či netrávit čas v posteli. Protichůdné názory panují i mezi mnoha odborníky.

Otázku týkající se vhodnosti spaní v posteli si určitě někdy položil každý majitel domácího mazlíčka, a to ať už psa či kočky. Nad vhodností spaní v posteli panuje i odlišný názor mezi jednotlivými odborníky. Nesporné však je, že tento krok může například alergikům zhoršit kvalitu života. Dále bychom se měli zaměřit na zdraví našeho mazlíčka, který by mohl přenášet i různé nemoci. Pravidelná hygiena a návštěva veterináře by tak měla být pravidlem.

 

Spaní v jedné posteli se čtyřnohým kamarádem může mít své benefity

Obecně by si každý z nás měl uvědomit, že jakýkoliv domácí mazlíček může být zdrojem nejrůznějších bakterií či parazitů, kteří mohou mít negativní dopad na naše zdraví. Zároveň je ovšem vhodné podotknout, že domácí mazlíčci v domácnosti mají významný vliv na posilování našeho imunitního systému.

Spaní v jedné posteli může být výhodné například pro lidi trpící úzkostnými stavy, depresemi či pro jedince, kteří žijí v domácnosti sami. Naši čtyřnohý kamarádi nám poskytují pocit bezpečí a dokáží tak mnohdy zklidnit náš spánek.

Pes v posteliFoto: Pixabay

Mazlíčci v posteli přinášejí i určitá rizika

Můžeme se také setkat s názorem, že kromě toho, že je spaní zvířat v posteli nehygienické, tak ovlivňuje i kvalitu našeho spánku. Ano, kvalitu spánku u citlivých jedinců ovlivnit může, ale není to pravidlem. Naopak bylo prokázáno, že spaní v posteli s domácím mazlíčkem snižuje úroveň stresu. Spaní v jedné posteli s našim čtyřnohým miláčkem tak nemusí být pro zdravého jedince nebezpečné. Je ovšem třeba dbát na určité zásady.

Existují však skupiny osob, které by si na spaní v posteli s mazlíčkem měli dávat pozor. Domácí mazlíčci neustále pouští srst, čemuž se nedá jakkoliv vyhnout. Situaci lze řešit pravidelným koupáním či vyčesáváním vašeho kamaráda, ale ani tak nezabráníte úplnému odstranění uvolněné srsti či nečistot. Váš mazlíček vám tak může z postele udělat ráj pro roztoče. Pokud už mazlíčka do postele pouštíte, zaměřte se i na časté měnění lůžkovin.

 

Kdo by si mazlíčka do postele pouštět neměl?

Spaní v posteli s mazlíčkem není samozřejmě vhodné pro alergiky či astmatiky. Jak již bylo uvedeno výše, srst, bakterie a nečistoty mohou způsobit zhoršení zdravotního stavu. Obezřetní bychom měli být i v případě spaní mazlíčka v dětské posteli, což by nikdy nemělo probíhat bez dozoru dospělé osoby. I sebeklidnější a vychovaný mazlíček může nevhodně zareagovat a může tak snadno dojít například k úrazu.

 

 

Zdroj info: https://www.healthline.com/health/sleeping-with-dogs

Zdroj info: https://tchiboblog.cz/patri-domaci-mazlicci-do-postele/

 

Náhledové foto: Pixabay

Oblast zdraví mě zajímá a ráda se podělím o své poznatky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *