Domácí bělení zubů bez rizika poškození chrupu

Bělení zubů

Toužíte po krásných bílých zubech, ale odmítáte se vzdát kávy nebo například kouření? Existují řešení, která se používala již v dobách minulých, kdy kartáčky na zuby či pasty nebyly tak dostupné, jako jsou dnes. Přinášíme neznámější z nich. Jsou levné a navíc bělení zubů doma není nijak náročné. Zvládnete je s prostými surovinami, které už zřejmě máte ve spižírně. Jak na přírodní bělení zubů bez rizika poškození zubní skloviny?

Bělení zubů jedlou sodou

Jedním z nejznámějších způsobů, jak na domácí bělení zubůdomácí bělení zubů, je použití jedlé sody. Tato látka je známá tím, že působí jako přírodní bělidlo. Avšak pozor, je velmi agresivní, proto ji používejte jenom jednou za týden. Máte dvě možnosti:

  1. Smíchejte lžíci jedlé sody s vodou a vytvořte pastu, kterou si vyčistíte zuby (jako by to byla běžná zubní pasta). Nechte 10 minut působit a poté vypláchněte.
  2. Smíchejte jedlou sodu a zubní pastu. Vyčistěte si zuby a poté vypláchněte.

Bílé zuby

Foto: Pixabay

Bělení zubů jablečným octem

Jablečný ocet je ideální pro bělení zubů. Žádnou z následujících metod nepoužívejte více než jednouu za týden. Můžete jej použít k vyplachování tak, že se napijete jablečného octa, chvíli podržíte v ústech a vyplivnete. Poté ještě vypláchněte teplou vodou. Nebo smíchejte jablečný ocet s jedlou sodou, aby vznikla hustá kaše. Aplikujte na zuby a nechte asi 5 minut působit. Poté vypláchněte vodou a vyčistěte běžnou zubní pastou.

Bělení zubů jahodami

Tento způsob bělení zubů je asi nejpříjemnější, protože jahody patří mezi chutné a oblíbené ovoce (alergici se této metodě samozřejmě vyhnou). Stačí si rozkrojit jednu jahodu na polovinu a potřít jí povrch zubů. Nechte působit asi 10 minut a poté zuby vyčistěte běžnou zubní pastou. O něco účinnější metodou je smíchání jahody s jedlou sodou – vzniklou kaši nechte na zubech působit asi 5 minut. Poté ještě vyčistěte běžnou zubní pastou. Tento způsob byste neměli používat víc než jednou za týden.

Bělení zubů bobkovým listem a pomerančovou kůrou

Méně známá metoda domácího bělení zubů spočívá v tom, že nejprve použijete pomeranč, poté bobkový list. Právě bobkový list může vaše zuby zbavit skvrn, slupky z pomeranče zase bělí. Oloupejte pomeranč a bílou část slupky si potřete zuby. Vavřín rozemelte na prášek a ten naneste na zuby. Po pěti minutách si ústa vypláchněte. Nepoužívejte více než jednou týdně.

Zdroj info: https://rsute.ru/982268-narodnye-sposoby-kotorye-pomogut-otbelit-zuby-bez-vreda-dlya-zdorovya.html

Foto: Pixabay