Dokonale hladké nohy! Jaká metoda je nejlepší pro odstranění chloupků?

Chloupky

Chloupky na těle ženy jsou v dnešní době považované za nežádoucí. Kdysi plnily ochrannou funkci, ale dnes je jejich vlastnictví považováno za nevzhledné. Ženy, které o sebe pečují, se zaručeně budou zajímat o metody pro jejich odstranění. Dobrou zprávou je, že jich existuje hned několik a můžete si vybrat metodu, která bude ideální pro vás.

Holení má jasná pravidla

Holení chloupků je naprostá klasika. Nevýhodou je, že vám to nevydrží dlouho. Na druhou stranu nebudete na začátku potřebovat žádnou velkou investici, protože holítka jsou docela levná. Žiletku byste měly vyměnit každé 3 týdny, jinak si budete zbytečně dráždit pokožku. Stejně tak byste se neměly holit na sucho. Držte se těchto pravidel. Holení jedině:

  • ve sprše nebo při koupeli,
  • s kvalitní holicí pěnou,
  • s ostrou žiletkou.

Domácí epilace pomocí strojku nebo IPL pistole

Pro dlouhodobý efekt je skvělá domácí epilace. Kvalitní epilátoryepilátory zajistí, že nemusíte chodit do salonu a platit velké částky za ošetření. Drobnou nevýhodou je možnost zarůstání chloupků a podráždění kůže. Oblíbenou variantou jsou dnes také IPL epilátory, které pracují s laserem a zbavíte se chloupků až na 6 měsíců. Tato metoda je navíc bezbolestná a šetrná k pokožce.

Epilace voskem nebo cukrovou pastou

Vosk nebo voskové pásky nakoupíte v každé drogerii a můžete takto provést epilaci z pohodlí domova. Dnes je velmi populární cukrová pasta, která funguje stejně jako vosk. Navíc s pravidelným používáním způsobuje, že chloupky slábnou a rostou méně. Epilace voskem je navíc poměrně bolestivá, zatímco epilace cukrovou pastou vás téměř nebude bolet.

Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Všechny ženy znají tyto dva termíny, ale většina žen je používá jako označení pro stejnou věc. To je omyl. Každá z nich má totiž jiný význam. Depilace odstraňuje pouze viditelné části chloupků na povrchu kůže, stejně jako holení. Při epilaci se chloupek odstraňuje celý, včetně kořínku. Z tohoto důvodu je efekt dlouhodobější, ale také bolestivější.

Zdroje info: Novinky.cz, okay.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.