svaly
19/12/2014
Kategorie: Cvičení, Novinky

Cviky na spodní břicho

Co si budeme nalhávat, povislé břicho nevypadá hezky. Ploché a zpevněné spodní břicho není jen hezké, ale stabilizuje spodní část zad, takže díky tomu můžete předejít nepříjemným bolestem. Zpevnit svaly spodního břicha není příliš náročné. Není potřeba navštěvovat fitness centra, ale klidně můžete posilovat doma. Přečtěte si, jak na posilování spodního břicha se třemi nejúčinnějšími cviky.

Cvik č. 1 – prkna

Mezi nejúčinnější cviky na spodní část břicha patří bezpochyby cvik s anglickým názvem planks, česky prkna. Jde o velmi dobrý komplexní cvik, při kterém zapojíte nejen všechny břišní svaly, ale také svaly spodních zad a spoustu dalších. Klekněte si na všechny čtyři a lokty položte na zem. Ruce dejte v pěst a palec směřujte směrem vzhůru. Natáhněte nohy za sebe jako při kliku a zůstaňte na špičkách prstů. Tělo musíte mít propnuté, rovné a pevné. Vydržte v této pozici co nejdéle, ale soustřeďte se na bezchybné provedení. Pravidelně dýchejte. Cvičte 1 až 3 série. Jakmile vydržíte 1-2 minuty, můžete si cvik ztížit tím, že budete jednu nohu lehce zvedat od země směrem nahoru.

Cvik č. 2 – sklapovačky, ale obrácené

Dalším vhodným cvikem na posílení spodního břicha jsou obrácené sklapovačky. Výchozí polohou je leh na zádech, nohy jsou rovně natažené a ruce necháte podél těla. Velmi lehce zatlačte kostrč pod sebe, tím získáte rovná záda. Svýdechem zvedejte nohy nahoru, krčte je v kolenou a pokračujte až do té doby, kdy se vaše hýždě zvednou od země. Přitahujte stehna, břicho a kolena až k hlavě. Poté se velmi pomalu, obratel po obratli vracejte do výchozí polohy. Cvičte opět 1až 3 série po 10 až 20 opakováních. Soustřeďte se na dýchání!

Cvik č. 3 – zvedání kolen ve visu

Cviky na břicho, tedy na spodní část lze posilovat i na hrazdě. Tento cvik je určen vám, kteří doma hrazdu máte. Chytněte se hrazdy a zůstaňte volně viset ve vzduchu a přitáhněte ramena k hrudníku. S výdechem zvedejte pomalu nohy před sebe. Nohy mohou být jak pokrčené, tak napnuté, záleží na vaší kondici. Vydržte v pozici a následně s nádechem velmi pomalu spouštějte nohy dolů, až zůstanete opět ve výchozí poloze. Cvik musíte provádět tahem, ne švihem! Opět cvičte 1 až 3 série po 10 až 20 opakováních. A na závěr ještě jedna rada: nejen posilování, ale také změna jídelníčku je cesta, jak zhubnou spodní břicho.

1 komentář
  1. bmwm1@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *