akné

Cviky na prsní svaly pro ženy

Posilování prsních svalů je u žen stejně jako u mužů velmi důležité. U posilování těchto partií by ale měly být ženy velmi opatrné, jelikož v případě, že to přeženou, mohou ztratit své ženské rysy. Dochází tak ke zkracování prsních svalů. Pěkně tvarovaný hrudník dokáže bez problémů umožnit dokonalé fungování prsních svalů, srdce a plic. Mezi jednotlivými tréninky je zapotřebí dodržovat dostatečně dlouhé pauzy. Buďme konkrétnější a podívejme se na možnosti cvičení. Pokud zároveň i hubnete, počítejte s tím, že se vám prsa po posilování ještě zmenší.

Protažení v kleku a tlak na prsa

První zajímavým a efektivním cvikem je protažení v kleku. Nejprve si kleknete na zem a položíte na zem i ruce. Přenesete váhu těla na paty a následně protlačíte ramena k zemi. Ve stávající pozici bude zapotřebí vydržet 1 minutu. Pak musí následovat uvolnění a trojí opakování. Vhodný je i tlak na prsa. Zpříma proti zdi se opřete s nataženýma rukama. Tlačte, co možná nejsilněji to půjde. Vydržet byste měli zhruba 10 vteřin. Následovat by mělo osminásobné opakování.

Plavání bez vody

Každý z nás umí plavat, a tak není od věci vyzkoušet si i variantu na sucho, která přináší vynikající možnosti posilování prsních svalů. Postavte se tedy čelem ke zdi a doslova se na ni namáčkněte. Pak můžete začít simulovat plavání ve stylu na prsa. Udělat je zapotřebí zhruba 50 temp.

Variace kliků

Časem prověřené jsou i zdánlivě obyčejné kliky. Nohy při nich musíte mít napnuté a být na špičkách. O zem se opřete dlaněmi, které jsou rozprostřené dostatečně daleko od sebe. Záda mějte určitě rovná a nesnažte se o podsazení pánve. Při bolesti zápěstí lze využít jednoručných činek. Zajímavá je i varianta kliků na šikmo. Provádí se v podstatě stejně, jako je tomu u klasických kliků, nicméně poloha těla je ryze šikmá. Dochází tak k posilování i některých dalších svalů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *