Covid-19 ve školách: Děti nechtějí, aby se kvůli nim zavřela třída

škola covid

Koronavirus je opět na vzestupu a registrujeme stále větší množství nakažených. Ukazuje se, že jakýmisi epicentry se staly vzdělávací instituce. Ostatně není se čemu divit, vždyť právě ve školách je nejvíce jedinců, kteří neabsolvovali očkování. My jsme se proto několika žáků druhého stupně zeptali, jak se k situaci staví. Odpovědi popravdě nijak výrazně nepřekvapily.

Nechtějí zavírání tříd

Většina dětí, jich jsme se ptali na jedné ze škol, je spíše proti zavírání tříd. Ostatně není se čemu divit. Bojí se nakažení vzhledem k tomu, že to budou právě oni, kvůli nimž se zavře třída. Najdou se ale samozřejmě i tací, kteří se na online výuku těší. Vždyť zase nebudou muset skoro nic dělat a vyhnou se vlastní zodpovědnosti. Z jejich pohledu ideální záležitost. většinou se samozřejmě jedná o děti, které nestíhají už při klasické výuce, respektive jsou líné.    

Třídy už se postupně zavírají

Přechází se na online výuku. Stačí fakticky jeden nakažený. Roušky ve třídách nebudou, na ústech by je měli nosit pouze neočkovaní učitelé. Ti se budou chránit před třídou kýchajících a kašlajících dětí. Aktuálně to také vypadá, že se bude v mnohých krajích ve školách plošně testovat. Hlavní hygienička už to některým školám přímo nařídila.

Školy by neměly na dlouhou dobu zavřít

Pokud se tak stane, je třeba počítat s tím, že to zanechá na dětech ještě větší stopy, než tomu bylo při minulém zavření škol. Online výuka je neefektivní a učitelé, již tvrdí opak, jednoduše nemají pravdu. Když už online výuka, pak musí být kombinována i s tou prezenční. Ta musí být minimálně na kontrolní fázi. U online testů se dá bohužel většinou podvádět, což využije každé trochu důmyslněji smýšlející dítě.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/anticovid-proti-zavirani-skol-who-covid-19-epidemie.A211029_113615_domaci_ajez
https://www.msmt.cz/aktuality

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.