Co zajímá mladou generaci v produktivním věku: Děti ze zmrazených buněk, přerušení chámovodů a gynekologické plastiky

Není to žádné sci-fi, ale děti se již běžně rodí ze zkumavek. Pokrok ve světě, kterému vládnou technologie, se pozitivně podepisuje i do oblasti lidské reprodukce a gynekologie. Možná někdy dospějeme do bodu, kdy si ukážete prstem a za devět měsíců se vám narodí nový človíček z materiálu, který byl po léta zmrazen. Jak je tomu ale v současné době?

Zmrazování pohlavních buněk

Když je vám dvacet, tak rozhodně nechcete řešit narození svých dětí. Máte většinou jiné starosti – studujete, chcete cestovat, něco vydělat a teprve až pak přichází touha po dětech. A někdy ani to ne. Není proto se možné divit, že i v České republice se rodičovství odkládá na pozdější dobu – do věku mezi třiceti až čtyřiceti lety. Jenže to pak spousta párů zjistí, že je vlastně neplodná. Jak z toho ven? Nechte se ve věku okolo dvacítky zmrazit svoje zdravé pohlavní buňky a množte se, až se na to budete cítit.

Foto: Pixabay

Gynekologické plastiky

Porody obvykle zanechají nesmazatelné stopy v porodních cestách. U žen se začnou objevovat problémy s pevností pánevního dna, což se ale nemile promítá i do intimního života. A která žena by si přála, aby ji jako nepoužitelnou manžel nebo partner vyměnil za lepší model? Jako řešení se nabízí gynekologické plastiky pomocí laseru, jenž si poradí se zlepšení elasticity vagíny, s zúžením poševního vchodu, s léčbou stresové inkontinence, chronických kvasinkových zánětů i s poklesem dělohy. A mezi českými ženami je o tyty neinvazivní operace poměrně velký zájem.

Bezskalpelová vazektomie

Komu by se pořád chtělo řešit nějakou antikoncepci, když už své děti má a další nejsou na pořadu dne. Chce to udělat rázný krok a šmik šmik. Přerušení chámovodů chirurgickým zákrokem zvaným vazektomie lze provést i bez použití skalpelu. Přece jen, který muž by si nechal do sebe dobrovolně řezat. Metoda s pomocí speciálního nástroje pracuje jen s malým vpichem a s lokální anestezií. Není bez zajímavosti, že v zahraničí ji podstupuje až 18 procent mužů. U nás se odvážlivci čítají na stovky.

Zdroj: https://www.vazektomiebezskalpelu.cz/, https://edu.ceskatelevize.cz/video/4806-deti-ze-zkumavky

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.