Chryzantémový čaj dokáže prodloužit život – vyzkoušejte jej

Čaj chryzantéma

Chryzantémový čaj má řadu mimořádných vlastností. Posiluje srdce, zlepšuje váš imunitní systém, zklidňuje napětí, zlepšuje zrakové vnímání a přispívá k léčbě dýchacích cest. Chryzantémový čaj je charakteristický svou aromatickou vůní a vynikající chutí. Příprava čaje je opravdu jednoduchá. Květy se pouze zalijí horkou vodou a nechají se vylouhovat. V průběhu přípravy se z květů uvolňují látky zabraňující rakovině, vitamíny a minerály. Hotový čaj je k dostání ve specializovaných obchodech se zdravou výživou.

Zmírňuje stárnutí buněk a má pozitivní vliv na pleť

Vitamín A nám pomáhá zvládat stresové situace a má antioxidační účinky. Je jedním z vitaminů obsažených v čaji. Čaj má užitečný vliv na naši pokožku. Zmírňuje naši podrážděnost, dermatitidu a lupénku. Také přispívá k boji proti vráskám a známkám stárnutí.

Čaj chryzantéma 1
Foto: Pixabay

Pro zdravé srdce a funkční metabolismus

Chryzantémový čaj snižuje tlak v krvi a možnost vzniku srdečních onemocnění. Čaj také snižuje hladinu cholesterolu. Listová kyselina, cholin, niacin a riboflavin obsažené v chryzantémovém čaji jsou mimořádně důležité pro správné fungování těla, trávicího systému a udržení správné hladiny hormonů.

Zvládněte stresové situace za pomocí čaje

Šálek čaje je spojen s odreagováním a zklidněním po náročném dni. Proto je chryzantémový čaj tím pravým. Zklidňuje naše bujaré myšlenky a uvolňuje nahromaděný stres z celého dne.

Bojuje proti osteoporóze a působí protizánětlivě

Čaj chryzantéma 2
Foto: Pixabay

Chryzantémový čaj je báječným lékem v boji s chřipkou a nachlazením. Zmenšuje otoky v krku a dýchací problémy. Čaj dokonce pomáhá s nepříjemnými bolestmi hlavy. Pouze pár čajů umí ovlivnit hustotu kostních minerálů a tím zabraňovat vzniku osteoporóze. Chryzantémový čaj to dokáže díky svému rozsáhlému množství minerálů. Čaj dokonce chrání oči před šedým zákalem a dalšími obávanými poruchami zraku. Při pití chryzantémového čaje může dojít k nepříznivým reakcím. Mezi nejčastější reakce patří vyrážka a podráždění očí.

Zdroje info: ireceptar.cz, blogspot.com

Náhledové foto: Pixabay