Chcete odstranit stres? Začněte svůj den pozitivně

Stres

Existuje spousta technik, jak se můžete zbavit stresu. Mezi ty klasické patří zvýšení pohybu, protože to napomáhá produkovat hormony štěstí, nebo vyhýbání se obrazovkám. Kromě toho ale můžete udělat každý ráno určitou rutinu, která vám může pomoci zlepšit sebevědomí. Klíčem úspěchu je myslet pozitivně. Ať už věříte na techniky, ve kterých si do zrcadla říkáte něco pozitivního, nebo nevěříte, za vyzkoušení rozhodně nic nedáte.

Stres mohou ovlivnit vaše myšlenky

Nepříjemnosti v práci, konflikty doma nebo obavy z budoucnosti mohou být důvodem, proč jsme ve stresu. Ne vždy se svých obav můžeme zbavit dostatečně rychle do té doby je třeba naladit své myšlení na pozitivní aspekty. Své myšlenky můžete ovlivňovat, když si čistíte zuby, chystáte snídaně nebo když se sprchujete. Jak začít? Opakujte si toto:

  • „Mám své myšlenky a pocity pod kontrolou.“
  • „Rozhodl jsem se začít svůj den v klidu a pozitivně.“
  • „Zvládnu všechny výzvy, které mě dnes čekají.“
  • „Opouštím minulost a přijímám přítomný okamžik.“
  • „Zasloužím si lásku. Upřednostňuji sám sebe.“
Stres
Foto: Unsplash

Zastavte negativní myšlení

Kromě toho, že si tyto věty budete opakovat ráno během běžných činností, vzpomeňte si na ně vždy, když se o vás pokouší negativní myšlenky. Opakujte si je a uvidíte, že tím zastavíte nepříjemné myšlenky, a dokonce vytvoříte myšlenky nové. Někomu může být nepříjemné říkat si tyto větičky, byť jen v duchu. Problém je ten, že jim nevěří. V takovém případě do vět zakomponujte spojení „pracuji na tom“, „vybírám si“. Tímto způsobem můžete získat kontrolu nad svými myšlenkami.

Tři ranní návyky, které vám umožní prožít šťastnější den

Kromě těchto větiček se můžete naučit také tři věci, které je vhodné dělat každé ráno, abyste se těšili na den, který vás čeká. Jsou to:

  1. Dopřejte si trochu klidu – namísto okamžité kontroly diáře a sepsání úkolů, které je třeba udělat, si udělejte čas sami pro sebe. V tomto čase nebudete myslet na povinnosti, ale budete se soustředit na hluboké dýchání (do břicha).
  2. Offline aktivita, která vás nabíjí – může jít o čtení knihy, cvičení, procházku nebo třeba jen šálek kávy na terase. Díky tomu můžete získat dostatek energie na celý zbytek dne.
  3. Zábavná činnost po ránu – dopřejte si tři minuty, ve kterých se pokusíte vymyslet něco vtipného. Můžete například bláznivě tancovat. Pomoci vám mohou vaše děti, které mají vždy hlavou plnou bláznivých nápadů.

Zdroje info:

https://www.cnbc.com/2023/10/19/no-1-simple-change-you-can-make-for-stress-relief-each-morning-.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7349817/

https://www.cnbc.com/2022/12/18/psychologists-morning-habits-to-help-you-be-happier-more-productive.html

Foto: Unsplash