Česnek vařte na oleji — Neuvěříte tomu, co s vámi udělá

Svázaný česnek

Česnek vařte na oleji — Neuvěříte tomu, co s vámi udělá

Česnek je jedním z nejpřednějších nejzdravějších poznatků české kuchyně. Nejenže mnohým podmanivě voní a báječně chutná, ale má také bezpochyby pozoruhodné pozitivní dopady na naši zdravotní stránku. Často se ptáme v zimě, jak s ním zacházet, zejména v případě, že česnek pěstujeme doma a nechcete přijít o celou úrodu tím, že ho špatně uskladníme.

Jak skladovat česnek

Pokud si potřebujete udržet odstup od přípravy česneku, zkuste to běžným způsobem. Celé paličky skladujte při pokojové teplotě, přibližně 20 °C, a rozhodující je také vlhkost místnosti, která by neměla přesáhnout 60 %. Ideálním způsobem je česnek uplést do copu a zavěsit. To umožní, aby kolem něj cirkuloval vzduch, a tak se rychle nezkazí. Ale v případě, že máte hrozné zkušenosti, zkuste něco nového. Budete ho moci sušit nebo nakládat do oleje. V posledním zmíněném případě nebudete sto pochopit pozitiva, které u vás vyvolá.

Konfitování česneku

Konfitování se provádí dlouhým mírným vařením v oleji nebo jiném tuku. Tímto způsobem se připravuje především maso. Každý pozná konfitovaná kachní prsa. Tento způsob přípravy česneku je výjimečně rychlý. Jeho chuť a pozitivní dopady se mohou uchovat mnoho měsíců. K jeho přípravě potřebujete 4 paličky česneku rozděleného na jednotlivé stroužky, panenský olivový olej a větvičku rozmarýnu.

Příprava v oleji

Mějte po ruce připravený kastrol nebo pečící misku, do které vložíte oloupané stroužky česneku a zalijete je olejem tak, aby byly zcela ponořené. Kastrol vložte do trouby vyhřáté na 110 °C. V ideálním případě se v oleji objeví drobné bublinky. V žádném případě nesmí vařit, jinak česnek zhořkne a zkazí chuť oleje. Také přidáte trochu soli a pepře. Vyhněte se tomu v případě, že ho potřebujete využít jako kondicionér na vlasy.

Stroužky česneku
Foto: Pixabay

Využití česneku vařeného v oleji

Tuto pochoutku můžete ocenit v řadě pokrmů, je výjimečně jemný a drží si svůj tvar. Bývá skvělý jako česneková pomazánka na toasty. Je navíc neuvěřitelný v těstovinových směsích, pokud do nich přidáte rajčata, můžete jeho chuť začít milovat. Olej využijete také v porci míchaných zelených salátů.

Dokonalé vlasy

Pokud si pokožku hlavy potřete olejem připraveným s česnekem, získáte neuvěřitelného pomocníka, díky kterému budou vaše vlasy pevnější a silnější. Můžete navíc předejít vypadávání vlasů. Díky protiplísňovým vlastnostem česneku se také můžete zbavit dalších poruch, které by mohly vaše vlasy trápit. Nezapomeňte si vlasy po krátké době zcela umýt. Obvykle proto, že olej je výjimečně hustý a zdá se, že se příliš mastí.

Zdroje info: prozeny.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay