Čaj

Čaj: Lék na všechny problémy

Také máte rádi čaje? Jeho počátky sahají až do Číny, kdy byl čaj lékem. Takový čaj byl převážně z bylin. Ty se trhaly, sušily a nakonec povařily a dochutily.  Oblíbenost pití čaje se rozšířila po celém světě a i dnes je to jeden z nejoblíbenějších nápojů, který má blahodárné účinky a každý čaj je určen na konkrétní problém.

Nejznámější rozdělení čajů

Nejznámějším dělením je rozdělení na čaje na zelený, černý a ovocný. Zelený čaj obsahuje vitamín B, C, K a E. Tento čaj pomáhá lépe spalovat tuky, brání zánětům v těle a zlepšuje nám náladu.  Černý čaj se řadí mezi nejoblíbenější čaje vůbec a často se pro zjemnění chuti podává s mlékem.  Jeho častá konzumace prospívá cévám, snižuje tak riziko cholesterolu a infarktu.  U ovocného čaje se sice polemizuje, jestli mezi čaje vůbec patří, neboť jde o čaj ze sušeného ovoce, ale není pochyb o tom, že chutná všem a především dětem.  Ovocné čaje také obsahují spoustu vitamínů, antioxidantů a zvyšují tak obranyschopnost. Dokonce se říká, že se jedná o lektvar mládí.

Detoxikační čaje

Po detoxikačním čaji sáhnete, pokud se cítíte unavení, vyčerpaní a trápí vás třeba bolest hlavy nebo nadýmání. Tyto čaje totiž zneškodňují toxické látky v těle a očišťují naše ledviny, játra a lymfatický systém. Detoxikační čaje se také dost často využívají při odvodňování. Při pití takového čaje se zbavíte nateklých nohou i nadbytečných kil.  Detoxikační čaje obsahují většinou kopřivu, pampelišku, zázvor či citrón.

Bylinky pro každou nemoc

Na bolesti břicha, hlavy, zánětech močových cest a další onemocnění existuje bylinný čaj, který zaručeně pomůže. Se zdravotními problémy však souvisí také psychika. A jaké čaje nám pomohou odbourat stres a lépe relaxovat?  Na stres a spánek jsou dobré čaje z meduňky, heřmánku nebo třezalky.  Osvědčený je i Rooibos. Jedná se o čaj s afrického keře, který pomáhá i při pálení žáhy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o zdraví, přírodu,cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *