Bylinky proti stárnutí: po čem sáhnout pro mladistvý vzhled

Bazalka

Neexistuje nikdo, kdo by chtěl stárnout! A proto saháme po drahých krémech, chodíme na zázračné procedury nebo užíváme bylinky proti stárnutí. Ukazuje se, že právě bylinky mohou být velice silným spojencem, když chcete stárnutí co nejdéle odkládat. Zde jsou ty nejznámější bylinky, které mají nejlepší pověst.

Bazalka

I tak oblíbená bylinka, jako je bazalka, si zaslouží přední místo v tomto žebříčku. Platí za anti-age superpotravinu, která pomáhá především proti vráskám. Aplikovat ji můžete lokálně, díky čemuž zajistíte také hydrataci pokožky a dosažení její jemnosti.

Moringa

Moringa vykazuje detoxikační vlastnosti, dokáže bojovat proti akné či proti skvrnám a hyperpigmentaci a pomůže také od vrásek. Ze sušeného prášku moringy si vyrobte zábal a aplikujte lokálně.

Moringa

Foto: Pixabay

Guduchi

Guduchi nebo také chebule srdčitá se může pochlubit protizánětlivými vlastnostmi. Díky tomu dokáže pomoci při oživení kožní tkáně a potlačování zánětů. Bylina také zlepšuje imunitní systém.

Ashwagandha

Ashwagandha je superpotravina, která pomáhá při rychlé regeneraci a omlazení buněk. Podporuje produkci kolagenu v pokožce, díky čemuž přispívá k její pevnosti a plnosti. Každý večer užijte aschwagandhu před spaní ve sklenici teplého mléka, se sušeným ovocem a ořechy.

Neem

I tato bylinka umí podpořit produkci kolagenu v pokožce, který je důležitý za mladistvý vzhled pokožky. Má antioxidační a antibakteriální vlastnosti. Dokáže si poradit s léčbou vrásek a hydratuje pokožku. Neem olej vmasírujte do pokožky s nosným olejem, jako je kokosový olej.

Amla

Amla nebo také amalaki je bohatým zdroje vitamínu C a antioxidantů. Zpevňuje pokožku a snižuje známky stárnutí. Taktéž rozzáří vaši pokožku. Tato bylinka je prospěšná také pro krásný vzhled vlasů.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/4-herbs-that-will-reverse-your-signs-of-aging-42113/post

https://www.seniority.in/blog/7-anti-ageing-herbs-to-help-you-look-and-feel-younger/

Foto: Pixabay